Lista aktualności Lista aktualności

VI Targi Myśliwskie w Bydgoszczy

Ogólnopolskie święto myśliwych, leśników i miłośników przyrody. Tak zapowiada się VI edycja Targów Myśliwskich, które w trzeci weekend października odbędą się w nowo otwartym Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Dla odwiedzających przygotujemy stoiska tematyczne, seminaria oraz tradycyjną kuchnię myśliwską.

Wśród zaproszonych gości znalazły się między innymi Lasy Państwowe, które zarazem sprawują patronat honorowy nad wydarzeniem. Przy stoisku Patrona Targów pracownicy Lasów Państwowych przybliżą odwiedzającym, jak na co dzień wygląda praca leśnika, na czym polega ochrona lasu i szeroko rozumianej przyrody.

Eksperci przybliżą nam również specyfikę pracy w lesie: opowiedzą o jego sadzeniu, pielęgnacji i ochronie. Obecność Lasów Państwowych na Targach Myśliwskich będzie też znakomitą okazją do poznania gatunków drzew i krzewów leśnych,  prawidłowego zachowania w lesie, w tym między innymi w przypadku zauważenia pożaru.

Na kolejnym ze stoisk nadarzy się sposobność zapoznania z codzienną pracą lekarzy weterynarii. Goście targów zasięgną tu porad na temat zdrowia i pielęgnacji swoich pupili. Dowiemy się również, jakie zachowania psów mogą świadczyć o ich zachorowaniu na choroby zakaźne, jak postępować w przypadku podejrzeń chorób zakaźnych u psów i jakie zagrożenia dla człowieka mogą nieść choroby odzwierzęce.

Obrzędy, zwyczaje i tradycje myśliwskie, etykieta łowów oraz legenda o patronie myśliwych, św. Hubercie. To już „atrakcje" stoiska Polskiego Związku Łowieckiego, kolejnego z wystawców VI edycji Targów Myśliwskich.

Ofertę wystawienniczą uzupełnią stoiska: Technikum Leśnego w Tucholi oraz sokolników.

Podczas dwudniowych Targów odbędą się również liczne seminaria, zaplanowane w formie luźnych pogadanek, prowadzonych bezpośrednio ze sceny. Wśród ekspertów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem znajdą się sokolnicy pracujący na lotniskach, wysypiskach śmieci i sortowniach oraz ekolodzy i członkowie kół łowieckich.

Na tym jednak nie koniec propozycji organizatorów Targów Myśliwskich w Bydgoszczy. Podczas dwudniowej imprezy będziecie mogli Państwo spróbować potraw tradycyjnej kuchni myśliwskiej, opartej na dziczyźnie oraz zbieranych w naszych lasach grzybach, jagodach i żurawinie. Gościem stoiska będzie współtwórca Akademii Kuchni Myśliwskiej, doktor Józef Sadkiewicz, który wygłosi także okolicznościowy wykład na temat przygotowania dań z dziczyzny oraz ich walorów smakowo-zdrowotnych.

Kolejną atrakcją dla zwiedzających okażą się z pewnością Zawody Strzeleckie. W pierwszej kolejności odbywać się będą zapisy a później emocjonujące eliminacje i zawody.

VI edycja Targów Myśliwskich w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się w dniach 17-18 października,  w godzinach od 10-17.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela Specjalista do spraw projektu BCTW Anna Pańko pod numerem kom. 530 372 765 lub pod adresem e-mail: anna.panko@bctw.pl.


ORGANIZATORZY
Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze
Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy