Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu

1 czerwca, z okazji Święta wszystkich Dzieci, na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu odbył się festyn dedykowany najmłodszym. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu włączyła się we współorganizację tego wydarzenia. Dzień Dziecka zainaugurował uroczysty koncert plenerowy orkiestry wojskowej, a tuż po nim dzieci mogły skorzystać z wielu form atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych.

W namiocie RDLP w Toruniu oraz Nadleśnictwa Gniewkowo na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – leśne zgadywanki, rebusy oraz koło fortuny, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci, wykazując się swoją wiedzą w tematyce przyrodniczej otrzymywały leśne, edukacyjne upominki. RDLP w Toruniu ufundowało również lodowy poczęstunek dla uczestników festynu.

Nieco „starsze dzieci” również świętowały – zorganizowany został bieg na dystansie 3 km, który pozwolił wyłonić zwycięską drużynę oraz najlepszych zawodników.

Połączone siły Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu, 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, , 6 Samodzielnego Oddziału Geograficznego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwa Gniewkowo i RDLP w Toruniu przyniosły oczekiwany efekt - uśmiech na twarzach najmłodszych i iskrę radości w ich oczach.

Z okazji Dnia życzymy wszystkim Dzieciom, aby beztroskie chwile i szczery uśmiech gościły na ich twarzach każdego dnia!