Asset Publisher Asset Publisher

Tenis stołowy w Lutówku

W minionym tygodniu leśnicy z RDLP w Toruniu i całej Polski brali udział w pełnych emocji rozgrywkach w tenisa stołowego.

W dniu 12 listopada odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu, zaś w dniach 13-15 listopada rozgrywano XV Mistrzostwa Polski Pracowników LP. Zawody odbyły się na hali Krajna Arena w CSiR w Sępólnie Krajeńskim pod patronatem KSPL NSZZ „Solidarność".

W rozgrywkach o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu brało udział 38 zawodników z biura RDLP oraz 11 nadleśnictw.  W turnieju indywidualnym zwyciężył reprezentant gospodarzy (Nadleśnictwa Lutówko) -  Piotr Rogowski, przed Mariuszem Maliszewskim (Nadleśnictwo Woziwoda), Miłoszem Nenczakiem (Nadleśnictwo Różanna), oraz Krzysztofem Kowalskim (Nadleśnictwo Różanna). Dominacja reprezentanta Lutówka trwa nieprzerwanie od pierwszego turnieju.

W klasyfikacji drużynowej na czele uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Różanna (M. Nenczak, K. Kowalski i Jerzy Grądkowski), kolejne miejsca na zajęły drużyny: Nadleśnictwo Lutówko (P. Rogowski, Ł. Gwiździel, M. Gałązka) oraz RDLP (T. Czarnecki, J. Bargiel i M. Derwojed).

Przyznano również wyróżnienie dla nestora turnieju – Ireneusza Bojanowskiego (nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk) oraz objawienia turnieju – Jerzego Grądkowskiego (Nadleśnictwo Różanna).

W XV Mistrzostwach Polski w turnieju indywidualnym udział brało 57 zawodników, z których najlepsi okazali się Andrzej Świerczek (RDLP Szczecinek), Ryszard Kulak (RDLP Wrocław) oraz Roman Skrzekut (RDLP Białystok).

W turnieju deblowym na pierwszym miejscu podium stanęli R. Skrzekut i Stanisław Gąsior z RDLP Białystok, drugie miejsce należało do pary A. Świerczek i Sebastian Rosołowski z RDLP Szczecinek, zaś na ostatnim miejscu podium uplasowali się R. Kulak i Edward Tereszczyn z RDLP Wrocław.

Najlepszym z zawodników kadry kierowniczej został Piotr Niemiec (RDLP Zielona Góra), tuż za nim Sławomir Lipski (RDLP Łódź), pierwszą trójkę zamykał zaś Tomasz Czarnecki (RDLP Toruń).

Na pierwszym miejscu, z dużą przewagą punktową nad pozostałymi drużynami uplasowali się zawodnicy z RDLP Szczecinek. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z RDLP Katowice, trzecie zaś z RDLP Białystok.

Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i były jednocześnie idealnym miejscem dla integracji braci leśnej biorącej udział w turnieju. Pracownicy Nadleśnictwa Lutówko jako gospodarze przygotowali nie tylko sprawny przebieg całych mistrzostw, ale także szereg rozrywek dla zawodników i kibiców. „Przenieśliśmy" na Krajna Arenę fragment lasu w postaci ekspozycji oraz wystawy fotograficznej naszego kolegi, Łukasza Gwiździel. Uroczyste otwarcie uświetnił koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych.  W trakcie zawodów odbyło się również szkolenie z restytucji cisa pospolitego i ochrony lasu. Zawodnicy zostali zabrani do Rezerwatu Przyrody Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego.

Serdecznie pragniemy podziękować uczestnikom za wspaniałą atmosferę, a także wszystkim sponsorom za wkład w przygotowanie tego wydarzenia.

W poniższym linku zamieszczono końcową klasyfikację obu turniejów.

Więcej informacji można znaleźć również na stronie KSPL NSZZ „Solidarność".