Asset Publisher Asset Publisher

Piknik niepodległościowy. Powstała aleja klonowa

W Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się w niedzielę, 9 września, plenerowa impreza pod nazwą Piknik Niepodległości

To wydarzenie zorganizowano w ramach programu "Niepodległa – Kujawsko-Pomorskie. Razem dla Niepodległej". Podczas pikniku uczestnicy zwiedzali wystawy poświęcone sprzętowi wojskowemu i historycznemu. Odbyło się wiele pokazów m.in. służb mundurowych. Imprezie towarzyszyły koncerty i występy artystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa ogrodnicza oraz stoiska z produktami regionalnymi.

Tego samego dnia, w Potulicach, dodatkowym wydarzeniem podczas Pikniku Niepodległościowego było uroczyste posadzenie Alei Niepodległościowej. W ten sposób upamiętniono więźniów niemieckiego obozu przesiedleńczego i pracy. Aleja powstała przy drodze, którą przemierzali więźniowie.

Z ramienia Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu udział w uroczystościach wziął Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin Grzegorz Gust, który przemawiając do zgromadzonych podkreślił znaczenie odzyskania niepodległości.

W trakcie uroczystości delegacje dokonały odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Obozu w Potulicach.