Asset Publisher Asset Publisher

Leśne osocze, leśna krew

Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi organizuje akcję oddawania krwi oraz jej składników, a także osocza od ozdrowieńców, którzy przeszli COVID-19. Akcja potrwa do końca roku!

Dlaczego będziemy oddawać krew?

Krew zawsze jest potrzebna przez cały rok. Niestety pandemia spowodowała spadek liczby osób, które wcześniej oddawały ten drogocenny dar. Ponadto osocze ozdrowieńców łagodzi objawy COVID-19, co jest szczególnie ważne w walce z tą ciężką chorobą.

Pomaganie mamy w naturze

Leśnicy z toruńskiej dyrekcji zawsze są wrażliwi na potrzeby społeczne. Do tej pory pomagalismy m.in.finansowo placówkom medycznym i opiekuńczym. Dotychczas przekazaliśmy ok. 500 tys.zł na sprzęt medyczny i środki ochrony indywidualnej. Teraz przekażemy drogocenny dar.

Już niebawem relacja z pierwszej naszej wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Takich wizyt planujemy w ciągu roku kilka - wszystko zależy nie tylko od liczby chętnych, ale róznież aspektów medycznych. Niestety choroby przewlekłe mogą wykluczyć chętnego do oddania osocza. Mamy jednak nadzieję pomóc w możliwie największym zakresie.