Asset Publisher Asset Publisher

Nowy mistrz

Już po raz dwunasty leśnicy RDLP w Toruniu spotkali się przy tenisowych stołach w ramach imprezy edukacyjno-promocyjnej Lasów Państwowych.

W dniach 26-27 maja 2017 roku na obiektach sportowych CSiR w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych. Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Lutówko. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Pan Janusz Kaczmarek.

Przy tej okazji w piątek rozegrano XII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W dwunastoletniej historii turnieju w sumie wystartowało już ponad stu uczestników. Wśród nich czwórka zawodników wzięła udział w każdym turnieju: Adam Kośmieja, Miłosz Nenczak, Leszek Pultyn oraz Piotr Rogowski.

W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 38 zawodniczek i zawodników reprezentujących biuro Dyrekcji oraz 11 nadleśnictw.  Po raz trzeci w historii zawodów odbył się turniej indywidualny kobiet, w którym wystartowało 8 pań.

W turnieju indywidualnym mężczyzn zwyciężył Mariusz Maliszewski (Nadleśnictwo Woziwoda), który w finale pokonał dotychczasowego jedenastokrotnego zwycięzcę - Piotra Rogowskiego (Nadleśnictwo Lutówko). Trzecie miejsce zajął Miłosz Nenczak (Nadleśnictwo Różanna) a czwarte Radosław Kamiński (Nadleśnictwo Brodnica). Tym samym zakończyła się jedenastoletnia seria zwycięstw starego mistrza. Czas pokaże, czy w przyszłości ktokolwiek będzie w stanie zbliżyć się do rekordu zwycięstw ustanowionego przez pracownika Nadleśnictwa Lutówko.

W turnieju indywidualnym kobiet zwyciężyła Bogumiła Kiedrowska (Nadleśnictwo Woziwoda), przed Magdaleną Szreder (Nadleśnictwo Przymuszewo) i Marią Bettin (Nadleśnictwo Lutówko).

Wyżej wymieniona czwórka panów oraz najlepsza z pań zakwalifikowali się do reprezentacji naszej RDLP na coroczne Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych, które w bieżącym roku odbędą się na terenie RDLP Piła.

W klasyfikacji drużynowej na czele uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Lutówko, kolejne miejsca na zajęły drużyny: Nadleśnictwa Czersk oraz Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.

Przyznano również wyróżnienie dla nestora turnieju – Romana Buławy oraz dla objawienia turnieju – Kamila Żmudy-Trzebiatowskiego.

W przerwie piątkowych zawodów odbył się mecz towarzyski tenisa stołowego: leśnicy kontra dzieci trenujące w klubie MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Dzieci losowo wybierały przeciwników. Wynik spotkania 12:0 dla dzieci mobilizuje do dalszych treningów leśną brać. Usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że wśród wychowanków klubu znajdują się reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W sobotę rozegrano turniej drużynowy z udziałem przedstawicieli wielu lokalnych instytucji.

Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła reprezentacja Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim przed Nadleśnictwem Czersk oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim.

Puchary, medale, dyplomy wręczali Zastępca Dyrektora  RDLP w Toruniu Pan Roman Dobrzyński oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Lutówko Pan Marek Gackowski.

Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i były jednocześnie idealnym miejscem dla integracji braci leśnej z lokalną społecznością oraz biorącymi udział w turnieju przedstawicielami lokalnych instytucji. Pracownicy Nadleśnictwa Lutówko jako gospodarze zapewnili szereg atrakcji dla zawodników i kibiców. Między innymi „przenieśliśmy" na halę Krajna Arena fragment lasu w postaci ekspozycji oraz przygotowaliśmy stoisko promocyjne Lasów Państwowych.