Asset Publisher Asset Publisher

Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w toruńskim lesie

Dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz ich Opiekunom, którzy przybyli na trening siatkarski w lesie z Marcinem Możdżonkiem – wybitnym siatkarzem, 242-krotnym reprezentantem Polski i wieloletnim kapitanem zespołu narodowego.

Marcin Możdżonek - Mistrz świata i Europy, triumfator prestiżowej Ligi Światowej. Grał na pozycji środkowego. Jego bloki dały reprezentacji wiele cennych punktów i ważnych zwycięstw, choćby podczas mistrzostw świata w naszym kraju w 2014 roku, gdy Biało-Czerwoni sięgnęli po złoty medal. To największy sukces w karierze Możdżonka, który w koszulce z orzełkiem wywalczył siedem medali. W siatkówce klubowej trzy razy sięgał po mistrzostwo i cztery razy po Puchar Polski, zdobywał medale prestiżowej Ligi Mistrzów i klubowych mistrzostw świata.
 
Pierwszy, toruński "Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie" odbył się w minioną niedzielę na terenie Leśnictwa Wrzosy w Nadleśnictwie Toruń. Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji. Trening jest efektywnym i potrzebnym wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie codziennej rutyny. Wykonywanie ćwiczeń w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.
 
Frekwencja dopisała - dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy pomimo tropikalnej pogody, spotkali się w urokliwej scenerii leśnej na wspólnym treningu. Oprócz sporej dawki endorfin udało się zarazić uczestników imprezy pasją do świata przyrody i spędzania czasu w lesie. Było to wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży,o którą zadbali leśnicy z Nadleśnictwa Brodnica i Nadleśnictwa Toruń oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.