Asset Publisher Asset Publisher

Sprzedane

Kolejna submisja drewna szczególnego w Nadleśnictwie Runowo zakończona sukcesem - sprzedano 100% przygotowanego surowca.

Najlepsze i najcenniejsze pod względem jakości drewno wystawiono na XVI już submisji drewna szczególnego dębowego, która odbyła się w dniach 13-20 października na terenie Nadleśnictwa Runowo. Po raz kolejny submisja w Runowie zorganizowana została dla całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W tym roku do sprzedaży zaoferowano 573,39 m3 drewna szczególnego dębowego pochodzącego z 13 nadleśnictw RDLP w Toruniu. Najwięcej surowca pochodziło z nadleśnictw: Runowo - 235,63 m3, Szubin – 119,61 m3, Lutówko – 58,26 m3.

Drewno dostarczyły również nadleśnictwa: Toruń, Gołąbki, Woziwoda, Miradz, Skrwilno, Golub Dobrzyń, Różanna, Osie, Zamrzenica, Dąbrowa. Drewno cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i ku naszemu zadowoleniu udało się sprzedać 100% przygotowanego surowca. Do przetargu stanęło 10 firm, w tym również zagraniczne z Czech i Włoch. Ostatecznie surowiec zakupiło czterech oferentów. Całość surowca została wylicytowana przez krajowych przedsiębiorców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu aukcji, ceny drewna osiągnięte podczas tegorocznej submisji są bardzo satysfakcjonujące.

Surowiec dębowy pozyskiwany na submisję jest wyjątkowy, zarówno pod względem wymiarów jak i budowy zewnętrznej i wewnętrznej. W zdecydowanej większości jest to surowiec pozbawiony sęków charakteryzujący się dodatkowo wąskimi i równymi słojami przyrostu oraz wyjątkową, docenianą przez odbiorców barwą. Mówiąc w skrócie jest to materiał najlepszy z najlepszych.

Wyselekcjonowany z najwyższą starannością surowiec był wyeksponowany na składnicy drewna w Nadleśnictwie Runowo, w leśnictwie Nowy Dwór. Zarówno oferenci jak i grupy leśników z uznaniem podkreślali profesjonalne przygotowanie surowca oraz ogólną organizację sprzedaży.

Zakupione przez nabywców drewno znajdzie zastosowanie między innymi w przemyśle meblarskim, okleiniarskim, posłuży również do wytworzenia wysokiej jakości beczek, wykończenia ekskluzywnych jachtów oraz wyrobu innych wyjątkowych przedmiotów.

Kolejna submisja drewna szczególnego dębowego planowana jest w przyszłym roku.