Asset Publisher Asset Publisher

Nowe wieści o „Naszych lasach”

We wrześniu br. ukazała się kolejna wkładka do „Gazety Pomorskiej” poświęcona „Naszym lasom”. Tym razem dowiadujemy się m.in. o tym jak rośnie nowy las na terenie poklęskowym w Borach Tucholskich, ile drewna pozyskujemy w polskich lasach oraz jak dobrze i bezpiecznie zbierać grzyby, wszak tegoroczny sezon grzybowy już się zaczął.

Czterostronicowa wkładka z cyklu „Nasze lasy” została przygotowana we współpracy dziennikarzy „Gazety Pomorskiej” i Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Poprzednia taka publikacja była prezentowana w lipcu. Autorzy sięgają po różnorodne tematy, które żywo interesują czytelników największego w regionie dziennika.

Lasy kujawsko-pomorskie bardzo ucierpiały od huraganu stulecia, który w sierpniu 2017 roku uszkodził w naszym regionie ponad 35 tys. hektarów lasu, w tym 18 tys. hektarów zniszczył całkowicie. Minęła druga rocznica wytężonych prac przy usuwaniu skutków klęski. Jest dobrze. Leśnicy już sadzą nowe lasy. Więcej można o tym przeczytać w pierwszym artykule wkładki zatytułowanym „Rośnie nowy las!”.

Na terenie klęskowym leśnicy pozyskali ponad aż 5 mln m sześc. drewna z drzew powalonych, połamanych, uszkodzonych. Jest zatem okazja napisać więcej o racjonalnej, zrównoważonej gospodarce leśnej, która dostarcza drewna ludziom i gospodarce krajowej bez żadnej szkody dla lasów. Zasoby leśne kraju i regionu rosną. Więcej, w drugim artykule naszej wkładki zatytułowanym „Drewna nam nie zabraknie”.

Mamy jesień. Docierają do nas informacje z różnych części kraju, że sezon na grzyby już się zaczął. Chociaż grzybobranie to dyscyplina prawie narodowa i wszyscy Polacy sprawę znają, to jednak warto przypomnieć sobie co nieco i przeczytać „Jak dobrze i bezpiecznie zbierać grzyby?”

Na zakończenie leśnicy zapraszają „Do lasu! Dla zdrowia!” Dowiadujemy się o sukcesach sportowych leśników toruńskich, ale też o tym, że las jest znakomitym miejscem do uprawiania sportu i rekreacji. Polskie lasy są dla każdego!

Wspomniane artykuły można przeczytać w całości. Wkładkę w formacie PDF zamieszczamy poniżej, do wyświetlenia lub pobrania. Zapraszamy do lektury!

resources-to-get