Asset Publisher Asset Publisher

N. Zamrzenica: CHOINKA OD LEŚNIKÓW

W Centrum Bydgoszczy stanie choinka z Nadleśnictwa Zamrzenica.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Od kilku lat bardzo trudno nam poczuć prawdziwa magię świąt, a to za sprawą braku zimowej aury. Dlatego tak ważne jest aby świąteczne drzewko było wyjątkowe.

O przewadze żywej choinki nad sztuczną można dyskutować godzinami, ale to ta żywa zapewni nam niezapomniane chwile w ten świąteczny czas i wypełni nasze domy zapachem lasu. To właśnie taka prawdziwa choinka stanie na Starym Rynku w Bydgoszczy. Jest nam niezmiernie miło, że przyjedzie właśnie z Nadleśnictwa Zamrzenica.

Przez kilka ostatnich dni, wraz z przedstawicielem firmy, która dostarczy choinkę do miejsca docelowego, szukaliśmy odpowiedniego drzewa. Udało się. Czwartek 28 listopada wyznaczyliśmy jako dzień przygotowania choinki do transportu. Najtrudniejszym elementem całej operacji było prawidłowe ścięcie drzewa w taki sposób aby nie uległo uszkodzeniu. Dzięki specjalistycznej maszynie typu harwester ten etap przebiegł bez najmniejszych komplikacji. Po umieszczeniu choinki na specjalnej plandece rozpoczął się etap drugi – transport świątecznego drzewa do miejsca załadunku na samochód, który przewiezie choinkę na Stary Rynek. Po dotarciu do drogi wywozowej świerk został załadowany na specjalną naczepę. Nie było to łatwe bo drzewo miało 17 m długości, a gałęzie wystawały poza obrys naczepy.

Cała operacja trwała blisko cztery godziny, ale udało się załadować przyszłą choinkę bez żadnych uszkodzeń. W piątek 29 listopada, wczesnym rankiem, świerk wyruszył z Leśnictwa Bukowiec, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica, do Bydgoszczy. W weekend będzie już można podziwiać przepiękną choinkę prosto z Borów Tucholskich. Już nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy efekt końcowy. Mamy nadzieję, że świąteczne drzewko z Nadleśnictwa Zamrzenica, sprawi radość wielu mieszkańcom Bydgoszczy.