Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy pomogli dzieciom

Dolnośląscy leśnicy pomogli dzieciom z gmin dotkniętych skutkami katastrofalnych wiatrów. Zaprosili 48 dzieci na tygodniowy pobyt do w Górach Izerskich.

Pamiętając katastrofalną powódź tysiąclecia 1997 roku oraz bezinteresowną pomoc niesioną przez ludzi z całej Polski dzieciom z Wrocławia i okolic, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu zaoferowali swoją pomoc i zaprosili grupę autokarową (48 dzieci) na Dolny Śląsk.

Tygodniowy pobyt grupy w Górach Izerskich pozwala dzieciom z gmin dotkniętych kataklizmem choć na chwilę zapomnieć o własnych tragicznych przeżyciach, a ich rodzicom daje więcej czasu na prace przy usuwaniu skutków żywiołu.

Dolnośląscy leśnicy zaoferowali dzieciom bezpłatny transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz całodzienną opiekę wypełnioną programem edukacyjno-turystycznym.

Leśnicy z Dolnego Śląska otrzymali sygnał od samorządowców poszkodowanych regionów oraz koordynujących akcję leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, gdzie i kiedy wysłać po dzieci autokar. Na wyjazd wyjechało 15 osób z powiatu tucholskiego, 23 z sępoleńskiego oraz 10 z nakielskiego.

Koleżankom i Kolegom z wrocławskiej dyrekcji Lasów Państwowych dziękujemy!
Leśnicy kujawsko-pomorscy