Asset Publisher Asset Publisher

Kolejny sportowy sukces naszego leśnika

Adam Gotowalski, p.o. komendanta posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gniewkowo, jeden z 9 członków załogi drużyny narodowej reprezentującej Polskę w ramach Polskiego Stowarzyszenia Sportów Odważnikowych wywalczył srebro w kategorii weteranów podczas Mistrzostw Świata w federacji IUKL - WORLD Championships, które odbyły się 21-24 października br. w Budapeszcie.

Ze sportem od najmłodszych lat

Adam Gotowalski to jeden z najstarszych zawodników, a jednocześnie najmłodszych duchem i zapałem. Trenuje od 2017 r. Na pytanie, skąd i od kiedy w życiu Pana Adama pojawiła się pasja i niesamowite, sportowe zacięcie odpowiada, że był aktywny od najmłodszych lat. Czynny był również podczas nauki w Technikum Leśnym w Tucholi i w wojsku. Poza KETTLEBELL fascynuje się sportami walki, głównie karate (na swoim koncie posiada pasy mistrzowskie). Motywację czerpie od swojego kolegi, także leśnika - Andrzeja Michałowskiego, który jest wielokrotnym Mistrzem Świata w KETTLEBELL. Podkreśla, że swoje sukcesy zdobywa poprzez ciężką pracę i regularne treningi.

„Podczas treningów, a potem zawodów, człowiek się oczyszcza. Daje to niesamowitą satysfakcję i ogromną dawkę energii. Czując niedosyt, już myślę o starcie w kolejnych zawodach. Podniosłą i poruszającą chwilą, która mobilizuje i daje ogrom siły do następnych wyzwań sportowych jest hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, podczas dekoracji. Duma i ogromne wzruszenie.”

Propagowanie sportu i sportowej postawy 

To już kolejny sukces w tym roku. W czerwcu, podczas Mistrzostw Świata w KETTLEBELL federacji WKSF w Mediolanie, wraz z Andrzejem Michałowskim wywalczyli dla Polski aż 4 medale. Adam Gotowalski startując w dwuboju, na który składa się podrzut i rwanie, okazał się najlepszy. Następnie zmagał się z ciężarkiem 16 kg w podrzucie jednorącz. Pokonując konkurentów, panowie zdobyli złote medale w półmaratonie. 28 sierpnia wziął udział w IV Gwardyjskich Mistrzostwach Polski 2021. Podczas trudnego i bardzo wymagającego wysiłku, osiągnął IV miejsce. Ponadto, uzyskuje kolejne sportowe certyfikaty 
w systematycznie odbywających się konkursach open. Na pytanie o plany na przyszłość, odpowiada: „Ja nic nie planuję. Ja realizuję!”

Serdecznie gratulujemy!