Asset Publisher Asset Publisher

Gazeta Pomorska o lasach naszego regionu

28 czerwca br. ukazał się kolejny czterostronicowy dodatek do Gazety Pomorskiej pt. „Nasze LASY”. Dziennikarze gazety i leśnicy piszą o wybranych zagadnieniach lasów regionu kujawsko-pomorskiego.

Zapraszamy do lektury czerwcowego dodatku specjalnego Gazety Pomorskiej - „Nasze LASY”, w którym można przeczytać m.in. o historii pomnika przyrody Pojezierza Brodnickiego – spalonego w grudniu ubiegłego roku, blisko 500-letniego Dębu Rzeczypospolitej. Potomek słynnego dębu już rośnie!

Korzystając z trwającego sezonu wakacyjnego polecamy również artykuł dotyczący udostępniania lasu społeczeństwu, zachęcający do odwiedzenia kilku atrakcji turystycznych i przyrodniczych na leśnych szlakach regionu kujawsko-pomorskiego.

Dziennikarze i leśnicy przypominają również o trudnym problemie zaśmiecania lasów. W ubiegłym roku leśnicy wywieźli tylko z lasów naszego regionu blisko 10 tys. m sześc. (!) cudzych śmieci. Akcje sprzątania lasów organizowane przez Lasy Państwowe, coraz częściej we współpracy z samorządami i organizacjami społecznymi, rosnąca świadomość społeczeństwa, dają nadzieję na poprawę czystości w naszych lasach.

Poniżej zamieszczamy dodatek „Nasze LASY” w pełnej objętości – do pobrania i lektury.