Lista aktualności Lista aktualności

Wyróżnienia i odznaczenia zasłużonym dla leśnictwa

Wieloletnia praca w służbie Państwa, zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, aktywność zawodowa i społeczna - wszystko to cechuje ludzi wyjątkowych. 10 marca br. zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia dla pracowników jednostek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, ale nie tylko.

Uroczystość rozpoczął Pan Jarosław Molendowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toniu, który skierował słowa uznania i wdzięczności za codzienny trud do wszystkich zgromadzonych.
 
Pan Dyrektor podziękował całej społeczności leśnej za cenny wkład w dbałość o piękno naszego kraju oraz podkreślił jej długoletnie, konsekwentne zaangażowanie w ochronę przyrody.
 
- Niech wręczane odznaczenia będą uhonorowaniem Państwa aktywnej postawy, stanowiącej wzór dla kolejnych pokoleń braci leśneOdznaczenia państwowe, tj. Brązowy Krzyż Zasługi oraz Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, a także Złote Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Józef Ramlau w asyście Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
Z kolei Kordelasy Leśnika Polskiego oraz odznaki "Zasłużony dla lasów kujawsko-pomorskich" wręczył Pan Jarosław Molendowski.
 
Podczas uroczystego spotkania, Pan Tadeusz Chrzanowski, Główny Specjalista Służby Leśnej ds. historii i dziedzictwa kulturowego w RDLP w Toruniu wygłosił prelekcję na temat: "Leśnicy polscy ofiarami zbrodni pomorskiej 1939 roku".
 
Dla zaproszonych Gości przygotowano także spektakl audio-wizualny, przedstawiający piękno przyrody naszego regionu, autorstwa Pana Łukasza Gwiździela.
 
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Józef Ramlau Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, który pogratulował Wszystkim odznaczonym oraz podkreślił jedność pokoleniową leśników, przekazywanie tradycji i dbałość o przyrodę.
 
Spotkanie zamknął Pan Dyrektor Jarosław Molendowski słowami:
- Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za codzienną troskę, a przede wszystkim za pasję, z jaką podchodzicie Państwo do swojej pracy. Lasy Państwowe to jedna wielka rodzina, wspólnota ludzi, którzy chcą i umieją dzielić się swoją wiedzą, potrafią też pokazywać piękno lasu i uczyć, jak wspólnie o to dobro dbać. Już od prawie stu lat Lasy Państwowe pielęgnują różnorodność biologiczną lasów, zabezpieczają je przed różnymi zagrożeniami i umożliwiają Polakom korzystanie z nich. Leśnicy mierzą się z pracą, której owoce będą zbierać następne pokolenia. To jest niezwykła misja. Dziękując za dzisiejszą obecność na tak wzniosłym wydarzeniu, życzę Państwu dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.