Lista aktualności Lista aktualności

Toruńscy leśnicy Mistrzami Polski w piłce siatkowej

Już po raz 12. leśnicy z całej Polski spotkali się, aby powalczyć o Mistrzostwo Polski Leśników w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników, którzy rozegrali łącznie 57 meczów.

O tytuł Mistrza Polski Leśników w Piłce Siatkowej walczyło 18 drużyn, reprezentowanych przez wszystkie regionalne dyrekcje Lasów Państwowych oraz drużynę Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Zawody rozgrywane były w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w dniach 25-28 czerwca 2019 roku.

Po trzech dniach emocjonujących zmagań z każdej z czterech grup kwalifikacyjnych, dwie drużyny awansowały do fazy pucharowej. W ćwierćfinałach zmierzyły się drużyny ze Szczecina i Olsztyna, Wrocławia i Zielonej Góry, Lublina i Torunia oraz Gdańska i Białegostoku. Do półfinałów awansowały drużyny regionalnych dyrekcji z: Białegostoku, Szczecina, Torunia i Wrocławia. Ostatecznie mecz o 3 miejsce rozegrał się pomiędzy reprezentacją RDLP w Białymstoku i RDLP w Szczecinie, natomiast w finale zmierzyły się drużyny z Torunia i Wrocławia. Po emocjonującym meczu finałowym 12. Mistrzem Polski Leśników w Piłce Siatkowej została drużyna gospodarzy turnieju, leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

- Rywalizacja była naprawdę zacięta, widać było, że pod siatką iskrzy między zawodnikami, jednak myślę, że duch fairplay wygrał – powiedział podczas ceremonii zakończenia Bartosz Michał Bazela, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Podkreślił również rosnący poziom rozgrywek oraz trud jaki zawodnicy wkładają w przygotowania do turnieju.

Ideą, która przyświeca corocznym zawodom leśników w piłce siatkowej jest wzajemny szacunek i przyjaźń. Wszystkie reprezentacje pokazały, że sport to nie tylko pasja, ale też wzajemna pomoc, wymiana doświadczeń i ogromna motywacja.

Oprócz nagród drużynowych zostali docenieni i wyróżnieni najlepsi zawodnicy turnieju, grający na pięciu pozycjach, byli to:

Najlepszy przyjmujący: Tomasz Bugwin – Białystok

Najlepszy środkowy: Tomasz Kochanowski – Szczecin

Najlepszy libero: Łukasz Janik – Wrocław

Najlepszy atakujący: Denys Marchenko – Toruń

Najlepszy rozgrywający: Wojciech Gabiec – Białystok

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Kamil Węgielewski reprezentant Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Została przyznana również nagroda indywidualna dla najlepszej zawodniczki, którą została Justyna Piszczorowicz z Poznania oraz nagroda dla zawodnika o najniższym numerze Pesel, którym został Walerian Żyndul, reprezentujący Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Sędziowie przyznali także nagrodę fairplay dla Marcina Koziczaka reprezentanta drużyny z Torunia.

Należy podkreślić pozytywną atmosferę nie tylko na boisku, ale też na trybunach. Szczególnie wyróżniła się tu drużyna z Krakowa, a wśród niej zawodnik Szymon Małyk, który mocno dopingował każdą drużynę podczas turnieju, za co organizatorzy przyznali mu nagrodę najlepszego kibica turnieju.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich trenerom i kibicom!

Poniżej przestawiamy pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji końcowej drużyn uczestniczących w 12. Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej:

  1. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu
  2. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu
  3. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku
  4. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
  5. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie
  6. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
  7. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie
  8. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku
  9. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
  10. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi

Gratulujemy!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z XII Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej.