Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO SADZENIA LASU

Kto powiedział, że pracownicy nadleśnictwa tez nie mogą posadzić lasu?

1 kwietnia 2016 r. (i nie był to Prima Aprilis- owy żart )  na terenie Leśnictwa Dąbrowa odbyła się akcja wspólnego sadzenia lasu przez pracowników Nadleśnictwa Dąbrowa.

W związku z tym, że powierzchnia, na której miały zostać posadzone drzewka znajdowała się 1700 m od siedziby nadleśnictwa na sadzenie udaliśmy się pieszo. Pogoda była temu bardzo sprzyjająca, więc spacer był jak najbardziej wskazany. Leśniczy Leśnictwa Dąbrowa Pan Grzegorz Ziółkowski udzielił zebranym (bo przecież pracownicy nadleśnictwa to nie tylko leśnicy) kilku praktycznych rad dotyczących sadzenia drzew na uprawie leśnej. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do działania bo każdy chciał posadzić „swój" kawałek nowego lasu.

Sadzenie lasu stało się wspaniałą okazją do zintegrowania ludzi współpracujących ze sobą na co dzień, pozwalając im na spotkanie się w terenie i umożliwienie przybliżenia prac leśnych tym, którzy na co dzień swój czas spędzają głównie w biurowcu nadleśnictwa.

Była to także okazja do złożenia życzeń jednemu z pracowników- Jarosławowi Wojciechowskiemu, który akurat tego dnia obchodził jubileusz 50 urodzin. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Film z wydarzenia

tekst i zdjęcia: JB