Lista aktualności Lista aktualności

Najlepsi leśnicy-siatkarze wyłonieni!

W dniach 3-4 marca 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbyły się X Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Rozgrywki odbywały się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3, w Solcu Kujawskim. Drużyny 23 nadleśnictw zmierzyły się w walce o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Celem mistrzostw była promocja zdrowego stylu życia oraz nawiązanie kontaktów sportowych i koleżeńskich między pracownikami nadleśnictw. Organizatorem turnieju było Nadleśnictwo Solec Kujawski. 

W trakcie trwania turnieju można było odwiedzić stoisko edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Solec Kujawski i równolegle prowadzona była dobrowolna zbiórka pieniędzy dla Szymka Ziółkowskiego - syna leśnika z Nadleśnictwa Włocławek.

W finale drużyna Nadleśnictwa Solec Kujawski wygrała z drużyną Nadleśnictwa Bydgoszcz (2:0), ostatecznie zajmując pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji, za co otrzymała puchar Dyrektora RDLP w Toruniu. Jest to największy sukces tej drużyny w historii występów w turnieju.

Ponadto wyróżniono zawodników: Radosława Banasia jako najbardziej wartościowego zawodnika i Mateusza Jasiaka jako najlepiej atakującego, obydwaj z Nadleśnictwa Solec Kujawski. Były również wyróżnienia i puchary: dla najlepszej zawodniczki - Marty Korneli z Nadleśnictwa Bydgoszcz (nagrodę ufundowała Burmistrz Miasta i Gminy Solec Kujawski - Pani Teresa Substyk), dla najlepiej rozgrywającego - Marcina Piłata z Nadleśnictwa Dobrzejewice, dla najlepiej przyjmującego - Marcina Koziczaka z Nadleśnictwa Bydgoszcz i wreszcie nagroda FAIR PLAY dla drużyny z Nadleśnictwa Cierpiszewo. Dodatkowo dla najstarszego zawodnika turnieju - Pawła Bauzy z Nadleśnictwa Tuchola nagrodę ufundował i wręczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Solec Kujawski - Jakub Siedlecki.

Z racji jubileuszowych X-tych Mistrzostw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu upominkowe koszulki siatkarskie otrzymali: Krzysztof Pilewski (inicjator rozgrywek) z Nadleśnictwa Jamy, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu - Janusz Kaczmarek, oraz Burmistrz Miasta i Gminy Solec Kujawski - Teresa Substyk.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplom za udział w turnieju.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

23 Miejsce Nadleśnictwo Lutówko
22 Miejsce Nadleśnictwo Runowo
21 Miejsce Nadleśnictwo Zamrzenica
20 Miejsce Nadleśnictwo Toruń
19 Miejsce Nadleśnictwo Cierpiszewo
18 Miejsce Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń
17 Miejsce Nadleśnictwo Przymuszewo
16 Miejsce Nadleśnictwo Różanna
15 Miejsce Nadleśnictwo Trzebciny
14 Miejsce Nadleśnictwo Szubin
13 Miejsce Nadleśnictwo Brodnica
12 Miejsce Nadleśnictwo Żołędowo
11 Miejsce Nadleśnictwo Tuchola
10 Miejsce Nadleśnictwo Woziwoda
9 Miejsce Nadleśnictwo Skrwilno
8 Miejsce Nadleśnictwo Czersk
7 Miejsce Nadleśnictwo Dąbrowa
6 Miejsce Nadleśnictwo Włocławek
5 Miejsce Nadleśnictwo Jamy
4 Miejsce Nadleśnictwo Osie
III Miejsce: Nadleśnictwo Dobrzejewice
II Miejsce: Nadleśnictwo Bydgoszcz
I Miejsce: Nadleśnictwo Solec Kujawski

Organizatorzy dziękują pracownikom OSiR za przygotowanie boisk, sędziom za ich pracę, wszystkim gościom za przybycie, kibicom za wspaniały doping, a wszystkim drużynom za udział i fantastyczne zawody. 

Do zobaczenia za rok w Przymuszewie!

Tekst: Adrian Pietrzak

Więcej zdjęć z turnieju (Fot. Magdalena Urban)