Lista aktualności Lista aktualności

Leśny tenis

Po raz XIV leśnicy RDLP w Toruniu spotkali się przy tenisowych stołach w ramach imprezy edukacyjno-promocyjnej Lasów Państwowych.

W dniach 24-25 maja 2019 roku na obiektach sportowych CSiR w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych. Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Lutówko. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Pan Ireneusz Norbert Jałoza.

W piątek rozegrano XIV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 39 zawodniczek i zawodników reprezentujących biuro dyrekcji oraz 13 nadleśnictw.  Po raz piąty w historii zawodów odbył się turniej indywidualny kobiet, w którym wystartowało 12 pań.

W turnieju indywidualnym mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Jaskuła (Nadleśnictwo Włocławek), przed Mariuszem Maliszewskim (Nadleśnictwo Woziwoda), Radosławem Kamińskim (Nadleśnictwo Brodnica) oraz Kamilem Żmudą-Trzebiatowskim (Nadleśnictwo Czersk).
W turnieju indywidualnym kobiet zwyciężyła Bogumiła Kiedrowska (Nadleśnictwo Rytel), przed Moniką Miszke (Nadleśnictwo Zamrzenica) i Aleksandrą Kujawa (Nadleśnictwo Bydgoszcz).

Wyżej wymieniona czwórka panów oraz najlepsza z pań zakwalifikowali się do reprezentacji naszej dyrekcji na coroczne Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych.

W klasyfikacji drużynowej na czele uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Czersk, kolejne miejsca zajęły drużyny Nadleśnictwa Różanna oraz biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

W sobotę rozegrano turniej drużynowy z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji:

Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim;
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;
Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim;
MLKS Krajna.

Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła reprezentacja MLKS Krajna przed Nadleśnictwem Różanna/Woziwoda oraz Nadleśnictwem Czersk.

Przyznano również wyróżnienie dla objawienia turnieju – Moniki Miszke.

Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i były jednocześnie idealnym miejscem dla integracji braci leśnej z lokalną społecznością oraz biorącymi udział w turnieju przedstawicielami lokalnych instytucji. Pracownicy Nadleśnictwa Lutówko jako gospodarze zapewnili szereg atrakcji dla zawodników i kibiców. Między innymi „przenieśliśmy" na halę Krajna Arena fragment lasu w postaci ekspozycji oraz przygotowaliśmy stoisko promocyjne Lasów Państwowych.