Lista aktualności Lista aktualności

Jedno dziecko, jedno drzewo

Kujawsko-pomorscy leśnicy zapraszają do wspólnej akcji!

Sadzenie drzew to dla leśników chleb powszedni. Lasy Państwowe sadzą 500 mln nowych drzew rocznie. Narodziny dziecka to szczególne wydarzenie dla każdej rodziny. Stąd pomysł na tak niepowtarzalną akcję. Każde posadzone drzewo będzie symbolizowało narodzone dziecko – nowe życie. 

Wiemy, że drzewa uczestniczą w redukcji gazów cieplarnianych, czy neutralizują wytwarzane przez człowieka zanieczyszczenia atmosferyczne. Okazuje się też, że pomagają w budowaniu relacji międzyludzkich. Wspólne sadzenie drzew na podwórku czy placu zabaw jest dobrą formą integracji z sąsiadami. Kształtuje się również poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Wspólnie sadząc drzewa przyczyniamy się do tworzenia unikatowego charakteru danego miejsca.

Rodzice, którzy zdeklarują udział w akcji z okazji narodzin dziecka będą mogli posadzić drzewo. To przysłowiowy kamień milowy w życiu wielu ludzi, podobnie jak małżeństwo czy budowa domu. Każdy członek rodziny będzie mógł przychodzić z dzieckiem, by wspólnie podziwiać, podlewać i pielęgnować swoje drzewo. Wszystkie drzewka będą też opatrzone dedykowaną, imienną tabliczką upamiętniającą to wydarzenie oraz certyfikatem.

Zapraszamy do obserwowania komunikatów na stronach internetowych i włączenia się w akcje organizowane przez nadleśnictwa: Trzebciny, Czersk, Gniewkowo, Lutówko, Miradz, Solec Kujawski i Rytel.

 

Nadleśnictwo

Koordynator projektu

Trzebciny

 

Sylwia Lawrenz

Tel. 575 151 094 sylwia.lawrenz@torun.lasy.gov.pl

 

Czersk

Kamil Zmuda Trzebiatowski                                    Tel. 882 034 076                       kamil.zmuda@torun.lasy.gov.pl

 

Gniewkowo

Agnieszka Zając                                            Tel.: 795 169 644 agnieszka.zajac@torun.lasy.gov.pl

 

Lutówko

Wioletta Rogowska                                        Tel. 605 042 319 wioletta.rogowska@torun.lasy.gov.pl

 

Miradz

 

Paweł Wesołowski

Tel. 534 911 107              pawel.wesolowski2@torun.lasy.gov.pl

 

Solec Kujawski

 

 

Lucyna Kowalke

Tel. (52) 387 14 71          lucyna.kowalke@torun.lasy.gov.pl

 

Rytel

 

 

Tomasz Orzłowski                                               Tel.694411015   tomasz.orzlowski@torun.lasy.gov.pl

 

Sytuacja jest rozwojowa, niewykluczone, że wraz z rosnącym zainteresowaniem społecznym, inne nadleśnictwa regionu kujawsko-pomorskiego włączą się do akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”.