Lista aktualności Lista aktualności

Gdzie można kupić choinkę? Jaką wybrać?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a więc czas pomyśleć o wyborze drzewa iglastego, które przystroimy w Wigilię.

Jaką choinkę wybrać?

Naturalną! Po pierwsze, aby powstać i urosnąć nie potrzebuje energii elektrycznej, jak to jest w przypadku choinek z tworzyw sztucznych. Kiedy rośnie potrzebuje energii słonecznej, gleby i wody. Potem w jej miejscu leśnicy sadzą kolejne drzewa. Co więcej zwykle plantacje choinkowe zakładamy tam, gdzie nie można dopuścić do nieograniczone wzrostu drzew, np. pod liniami energetycznymi.

Jak poznać, że drzewo zostało ścięte niedawno?

Należy dokładnie obejrzeć gałązki i miejsce po ścince - jeśli z gałęzi osypują się igły lub są już przesuszone, a w miejscu ścinki żywica jest już zaschnięta, możemy być pewni, że to drzewo zostało ścięte na długo przed jego sprzedażą.

Co zrobić, by choinka cieszyła nas jak najdłużej?

Stopniowo przyzwyczaić ją do temperatury panującej w naszym domu. Nie wstawiajmy choinki do pokoju zaraz po przywiezieniu jej do domu, zostawmy na dzień lub dwa w miejscu, gdzie temperatura powietrza jest wyższa niż na zewnątrz, ale niższa niż w naszym domu. A kiedy już trafi do pokoju należy postawić ją daleko od kaloryferów i pamiętać o codziennym podlewaniu.

Abyście łatwo mogli znaleźć miejsca sprzedaży choinek, przygotowaliśmy dla Was interaktywną mapę, gdzie zostały określone dokładne lokalizacje, terminy oraz godziny sprzedaży i gatunki drzew.

Mapa dostępna jest tutaj: Interaktywna mapa sprzedaży drzewek bożonarodzeniowych na terenie RDLP w Toruniu

Mamy nadzieję, że tak przygotowana mapa będzie ułatwieniem w doborze dogodnej lokalizacji do zakupu drzew bożonarodzeniowych.