Lista aktualności Lista aktualności

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego i 103. rocznica Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Konflikt zbrojny ten jest nazywany przez brytyjskiego dyplomatę i pisarza Edgara Vincenta D’Abernona osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata.

W Toruniu uroczystości Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęła Msza Święta w kościele garnizonowym św. Katarzyny. Po nabożeństwie odbył się przemarsz połączony z uroczystym apelem pamięci, a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ceremoniach wojskowych Regionalną Dyrekcję Lasów Panstwowych w Toruniu reprezentował Pan Bartosz Pewniak, zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej oraz Pan Włodzimierz Pamfil, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniewkowo.

Dziękujemy wszystkim żołnierzom za to, że narażajac własne życie, służą ojczyźnie, dajac obywatelom poczucie bezpieczeństwa.

Niech żyje polskie wojsko, niech żyje Rzeczpospolita. Cześć i chwała Bohaterom!