Lista aktualności Lista aktualności

„Choinka Nadziei”

W Domu Pomocy Społecznej w Toruniu, w dniu 17 grudnia 2015 r., rozbłysła „Choinka Nadziei”.

Włączając się w ogólnopolską Akcję „Choinki Nadziei",  już po raz kolejny, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu wraz ze swoimi Paniami oraz my, leśnicy - wspólnie odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana. Wszyscy razem przystroiliśmy choinkę „nadziei" ozdobami przyniesionymi przez dzieci.

Dziewczynki i chłopcy przygotowali i zaprezentowali świąteczne przedstawienie jasełkowe, zaśpiewali kolędy, do których  przyłączali się kolejno wszyscy uczestnicy spotkania, które szybko przerodziło się w radosne, wspólne kolędowanie.

Dzieciaki wykonały też ozdoby świąteczne i wręczyły je, jako podarunek, każdemu z pensjonariuszy.

Wizyta małych dzieci wniosła do tego domu wiele radości, ciepła, nadziei i fantastyczną, świąteczną atmosferę. Dla uczniów stała się wyjątkową lekcją wychowawczą, uświadamiającą, że wokół nas żyją ludzie starsi, chorzy i samotni, o których warto i trzeba pamiętać. Spotkania takie z pewnością rozbudzają u dzieci potrzebę niesienia pomocy oraz zainteresowanie problemami innych ludzi.

 

Udział w akcji „Choinka nadziei" dla nas leśników, była również wzruszającym przeżyciem i wygląda na to, że pozostanie na długo naszą wspólną świąteczną tradycją.