Asset Publisher Asset Publisher

XXIX Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu

26 maja br. w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych odbyły się XXIX Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu

W zawodach brało udział 65 zawodników - pracowników nadleśnictw nadzorowanych  przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu jak i biura RDLP. Podczas tych zawodów pasjonaci strzelectwa myśliwskiego zmagali się na pięciu osiach strzeleckich.

Dzień upłynął w miłej, koleżeńskiej atmosferze, a co najważniejsze przy idealnej pogodzie. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacjach indywidualnej i zespołowej.

W klasyfikacjach indywidualnych najlepszymi okazali się być:

KLASA MISTRZOWSKA

 • Miejsce I - Zbyszko Montowski z Nadleśnictwa Różanna

 • Miejsce II - Kamil Węgielewski z Nadleśnictwa Jamy

 • Miejsce III -Jakub Siedlecki z Nadleśnictwa Bydgoszcz

KLASA POWSZECHNA

 • Miejsce I - Hubert Codrow z Nadleśnictwa Lutówko

 • Miejsce II - Marcin Gałązka z Nadleśnictwa Lutówko

 • Miejsce III - Jan Fiderewicz z Nadleśnictwa Solec Kujawski

KATEGORIA DIAN

 • Miejsce I - Maria Oset z RDLP w Toruniu

 • Miejsce II - Anna Sarzyńska z Nadleśnictwa Zamrzenica

 • Miejsce III - Anna Rygielska z Nadleśnictwa Dobrzejewice

W klasyfikacji drużynowej najlepszym zespołem była drużyna z Nadleśnictwa Różanna. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Trzebciny, a na trzecim reprezentanci Nadleśnictwa Lutówko.

W konkurencjach kulowych najlepszym był Zbyszko Montowski, a w śrutowych Kamil Węgielewski.

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji „kierownictwo” w której rywalizowali Nadleśniczowie, Zastępcy oraz Inżynierowie Nadzoru był Jakub Siedlecki.

Na zakończenie zawodów, tradycyjnie już, została przeprowadzona dodatkowa konkurencja VIP dla Nadleśniczych i Dyrektorów. Zwycięzcą został Jakub Siedlecki.

 Zawody te były również eliminacjami do udziału w Krajowych Zawodach Leśników o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, które w tym toku odbędą się na strzelnicy myśliwskiej w Suchodole. Tak więc najlepsi z najlepszych już wybrani i będziemy walczyć w czerwcu o jak najlepszy wynik.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom zawodów za zaangażowanie i bezpieczną rywalizację. Słowa uznania należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów - bez Waszej pomocy nie udałoby nam się przygotować tego wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!