Asset Publisher Asset Publisher

XI Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

XI Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu odbyły się w dniach 16-17 marca 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej Vistula Park w Świeciu.

Tegorocznym gospodarzem mistrzostw było Nadleśnictwo Przymuszewo. W zawodach udział wzięły 23 drużyny, 22 nadleśnictwa oraz drużyna wystawiona przez biuro RDLP w Toruniu. Uroczystego otwarcia XI Mistrzostw dokonał Janusz Kaczmarek – Dyrektor RDLP w Toruniu w asyście nadleśniczego Nadleśnictwa Przymuszewo Artura Kowalskiego.

Należy wspomnieć, że w związku z nawałnicą jaka przeszła w zeszłym roku przez teren naszej RDLP, organizacja mistrzostw stała pod znakiem zapytania. Wyzwania, jakie stawia przed pracownikami nadleśnictwa zagospodarowanie terenu klęski nie ułatwiały prac przy organizacji mistrzostw. Bardzo duże koszty ponoszone w związku z likwidacją skutków nawałnicy spowodowały, że oprawa zawodów, jak i nagrody, były skromniejsze jak zwykle.

Podczas zawodów czynne było stoisko edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych. Zobaczyć tam można było między innymi galerię zdjęć z prac prowadzonych na terenach po sierpniowej nawałnicy. Tradycją mistrzostw jest zbiórka funduszy na szczytny cel, w tym roku zbieraliśmy środki dla Marysi Tułodzieckiej córki naszego kolegi leśnika z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń. Nad zdrowiem uczestników pieczę sprawował zespół medyczny z firmy Medicover.

Sportowe emocje trwały przez dwa dni. Po meczach w fazie grupowej i pucharowej do finału dotarły drużyny Nadleśnictwa Dąbrowa oraz Nadleśnictwa Jamy. Mecz finałowy po zaciętej trzysetowej walce wygrała drużyna Nadleśnictwa Jamy. Trzecie miejsce również po trzysetowym boju zajęło Nadleśnictwo Dobrzejewice. Najlepsze drużyny i zawodnicy zostali uhonorowani medalami, pucharami oraz pamiątkowymi statuetkami. Nagrody indywidualne w poszczególnych kategoriach otrzymali: najlepszy zawodnik mistrzostw – Kamil Węgielewski z Nadleśnictwa Jamy, najlepsza zawodniczka – Aleksandra Gussmann z Nadleśnictwa Woziwoda, najlepszy atakujący – Filip Nurek z Nadleśnictwa Dąbrowa, najlepszy rozgrywający – Marcin Piłat z Nadleśnictwa Dobrzejewice, najlepszy przyjmujący – Rafał Nizio z Nadleśnictwa Jamy, najstarszym uczestnikiem był Paweł Bauza z Nadleśnictwa Tuchola. Ponadto specjalną nagrodę Fair Play ufundowaną przez Dyrektora RDLP w Toruniu otrzymał Robert Sokołowski, reprezentant drużyny RDLP w Toruniu. Pierwsza dziesiątka nadleśnictw w klasyfikacji generalnej mistrzostw przedstawia się następująco: I – Nadleśnictwo Jamy, II – Nadleśnictwo Dąbrowa, III – Nadleśnictwo Dobrzejewice, IV – Nadleśnictwo Skrwilno, V – Nadleśnictwo Solec Kujawski, VI – Nadleśnictwo Bydgoszcz, VII – Nadleśnictwo Tuchola, VIII – Nadleśnictwo Woziwoda, IX – Nadleśnictwo Przymuszewo, X – Nadleśnictwo Osie. Puchar Dyrektora ponownie wrócił do Nadleśnictwa Jamy, ponadto pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowej szklane statuetki oraz medale od Nadleśniczego Nadleśnictwa Przymuszewo Artura Kowalskiego. 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za obecność i niesamowite sportowe emocje. Szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Januszowi Kaczmarkowi za to, że wspiera tę sportową inicjatywę. Przyszłorocznym organizatorem mistrzostw będzie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

Do zobaczenia za rok!