Asset Publisher Asset Publisher

Wygraliśmy Turniej Leśników

W sobotę 25 sierpnia br. miał miejsce Turniej Leśników, który zorganizowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, i na który zaprosiła sąsiadów z Piły i Torunia. Relacjonując wydarzenie w trzech słowach można użyć słynnego „Veni, vidi, vici”!

Turniej obejmował 10 konkurencji, z których większość było rozgrywane po kolei. I tak rozpoczęto od konkurencji, w której dyrektorzy układali puzzle – w efekcie miało powstać logo LP.

Następnie pilarze na czas okrzesywali kłodę – ważna była również dokładność wykonania zadania, ponieważ sęki nie mogły wystawać więcej niż 0,5 cm powyżej powierzchni kłody. Oczywiście Kamil Szarmach (z Technikum Leśnego w Tucholi) pozostawił powierzchnię idealnie gładką, na której żadna dłoń nie była w stanie wyczuć resztek po sękach.

Były też zawody wędkarskie, w których kol. Artur (RDLP w Toruniu) przez godzinę zmagał się z ichtiofauną Jeziora Trzesieckiego. Kilka razy złowione ryby nie chciały współpracować z naszym zawodnikiem i uciekały do wody. Ale to w końcu tylko zawody, a tu liczy się zabawa. Ostatecznie i tak wszystkie ryby odzyskały wolność.

Do konkurencji pt. kręgle każda dyrekcja wystawiła pięcioosobową drużynę. Nas reprezentowali: Kalina Mazur-Kornet i Łukasz Gwiździel z Nadleśnictwa Lutówko, Agnieszka Cysewska z Nadleśnictwa Przymuszewo oraz Daniel Janczyk i Mateusz Stopiński z RDLP w Toruniu. W tej konkurencji były dwie tury. Suma zbitych kręgli dała naszej drużynie zwycięstwo, oczywiście ciężko zapracowane ;)

Nie wszystkie konkurencje były „szybkie” – Wiesław Skwierawski z Nadleśnictwa Przymuszewo i Waldemar Madziński z Nadleśnictwa Lutówko zmagali się z drużynami z Piły i Szczecinka na szachownicy, a Daniel Janczyk z RDLP w Toruniu starał się przejechać na rowerze wyznaczony dystans w jak najdłuższym czasie. O ile warcaby są grą bez pośpiechu, o tyle na rowerze niemal trzeba było „tropić węża”, żeby zyskać na czasie.

W turnieju zaplanowano również rzuty do kosza i przepłynięcie kajakiem wyznaczonego odcinka na jeziorze. Nasz koszykarz czyli Łukasz Gwiździel z Nadleśnictwa Lutówko  zdeklasował konkurentów, a kajakarz czyli Wiesław Skwierawski z Nadleśnictwa Przymuszewo pokazał jak w Borach Tucholskich trzyma się wiosło ;)

Była też namiastka programu pt. „Jaka to melodia”, w której Honorata Galczewska z RDLP w Toruniu zdobyła kilka punktów, co pozwoliło naszej drużynie zbliżyć się jeszcze bardziej do turniejowego zwycięstwa.

Kropkę nad „i” postawił Kamil Szarmach z Technikum Leśnego w Tucholi, który fenomenalnie rozgromił konkurencję w konkursie wycinania stołka. Zrobił zdecydowanie najładniejszy mebel w najkrótszym czasie.

Tak oto przedstawia się relacja z turnieju... Gospodarzom gratulujemy pomysłu i wspaniałej organizacji, a drużynom startującym w turnieju zaangażowania i zdrowej rywalizacji, którą mogliśmy dzięki Wam poczuć. Już mamy apetyt na następny turniej… ;)