Asset Publisher Asset Publisher

V Targi Myśliwskie w Bydgoszczy

Już po raz piąty wyśmienita atmosfera corocznych Targów Myśliwskich przyciągnęła rzesze myśliwych i sympatyków łowiectwa do Bydgoszczy.

Podczas dwudniowej imprezy w dniach 4-5 października 2014 r. na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek" Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu przygotowała stoisko edukacyjne.

Przez dwa dni leśnicy edukowali młodzież szkolną – adeptów ekologii i łowiectwa. Jednak i starsi próbowali swoich sił odpowiadając na pytania o tematyce przyrodniczo-łowieckiej i leśnej, by później móc cieszyć się ze zdobytych nagród. Obsługę stoiska prowadzili pracownicy Służby Leśnej z Nadleśnictwa Bydgoszcz, Nadleśnictwa Szubin, Nadleśnictwa Żołędowo oraz Zespół ds. łowiectwa RDLP w Toruniu. W niedzielne popołudnie z leśnikami rozmawiało ponad 500 uczniów, którzy we współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz kołami łowieckimi biorą udział w Programie edukacji ekologiczno-łowieckiej „Myśliwi-dzieciom, dzieci-zwierzętom" pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Po uroczystym otwarciu V Targów Myśliwskich w Bydgoszczy, dyrektor RDLP w Toruniu Janusz Kaczmarek otrzymał list gratulacyjny z okazji 90-lecia Lasów Państwowych, za wielki wkład i zaangażowanie kujawsko-pomorskich leśników w zachowanie otaczających lasów i ochronę przyrody.

Oficjalna część V Targów Myśliwskich rozpoczęła się w niedzielę Mszą Hubertowską, po której odbyła się widowiskowa pogoń za lisem, a następnie Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Dyrektor RDLP w Toruniu Janusz Kaczmarek ufundował Nagrodę za Promowanie Wyjątkowych Wartości Darów Natury. Puchar dyrektora z rąk nadleśniczego Nadleśnictwa Żołędowo otrzymała Pasieka Wieldządz za miód leśny z nawłoci.

Podczas targów każdy mógł znaleźć coś dla siebie: moda myśliwska, wyroby z dziczyzny, biżuteria myśliwska, trofea myśliwskie itp. przyciągały wzrok wszystkich odwiedzających. 

Piąta edycja, jak zawsze dobrze zorganizowanej bydgoskiej imprezy, już za nami. Darz bór i do zobaczenia za rok.