Asset Publisher Asset Publisher

Szlachetna paczka od leśników

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu dołączyli do 18. edycji Szlachetnej Paczki. Leśnicy obdarowali potrzebującą rodzinę z podtoruńskiej Gminy Obrowo.

W sobotę 8 grudnia br. pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki przekazali prezenty wybranej rodzinie. 

Szczęście oraz wzruszenie jakie zobaczyliśmy w oczach obdarowanych było dla nas największym podziękowaniem. – mówi pani Joanna z RDLP – W paczce, oprócz żywności, środków czystości i odzieży, znalazł się również rower. Nie zabrakło też prezentów-niespodzianek, które powinny znaleźć się pod każdą świąteczną choinką. 

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, którego ideą jest mądre pomaganie, a przy tym budowanie wspólnoty opartej na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. W tym roku akcja Szlachetnej Paczki odbyła się pod hasłem „Lubię Ludzi”. Blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce zostało obdarowanych przez darczyńców Szlachetnej Paczki, w tym wiele w regionie kujawsko-pomorskim.