Asset Publisher Asset Publisher

N. Runowo: Podwójna rocznica

Pamiątkowe drzewka rozdane

W dniu 08.11.2018 roku Nadleśnictwo Runowo zorganizowało dzień dla mieszkańców Więcborka i regionu. Spotkanie odbyło się na Rynku w Więcborku. Wspólnie z lokalną społecznością chcieliśmy uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości oraz 90 lat istnienia Nadleśnictwa Runowo.


Nadleśnictwo przy współpracy  przedstawicieli Krajeńskiego Parku Krajobrazowego przygotowało stoisko promocyjne z mnóstwem atrakcji w postaci materiałów edukacyjno-promocyjnych, gadżetów, a także gier i zabaw dla najmłodszych. Z tych wszystkich rzeczy mógł skorzystać każdy już od wczesnych godzin porannych. Z każdą godziną odwiedzało Nas coraz więcej miłośników przyrody,  dla których nie bez znaczenia jest stan naszych lasów,  o które przecież Wspólnie dbamy.


Główną atrakcją dla wszystkich okazały się „pamiątkowe drzewka”. Nadleśnictwo Runowo rozdało łącznie ok. 3000 sadzonek świerka srebrzystego, lipy drobnolistnej i buka pospolitego. Wierzymy , że każde posadzone przez Państwa drzewko pozwoli Nam w wyjątkowy sposób uczcić i  upamiętnić rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości.


Podkreślenia wymaga fakt, że ta szczególna dla Nas rocznica zbiegła się z 90-leciem utworzenia Nadleśnictwa Runowo w Lasach Państwowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i tak liczne przybycie. Podziękowania przekazujemy również przedstawicielom Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, Kołu Gospodyń Wiejskich z Runowa Krajeńskiego oraz Gminie Więcbork.


Życzymy miłego świętowania.