Asset Publisher Asset Publisher

OCHRONA ZASOBÓW WODNYCH - SPOTKANIE DYREKTORA RDLP W TORUNIU Z WICEWOJEWODĄ KUJAWSKO-POMORSKIM

W dniu 5 maja br. z inicjatywy Pana Włodzimierza Pamfila Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Hemmerling - Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim, poświęcone tematyce ochrony zasobów wodnych.

W roboczej dyskusji, poprowadzonej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, w której wzięli również udział przedstawiciele RDLP w Toruniu oraz Pan dr Jarosław Jurzysta – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, dyskutowano o potrzebie ścisłej współpracy pomiędzy Lasami Państwowymi a podmiotami zajmującymi się zarządzaniem i ochroną wód na terenie województwa. Za sprawę pilną uznano uregulowanie zasad współdziałania Lasów Państwowych ze spółkami wodnymi, podjęcie wspólnych inicjatyw edukacyjnych w zakresie możliwości retencji wodnej, a także inicjatyw w zakresie zmian prawnych, które usprawniłyby współdziałanie jednostek, gospodarujących zasobami wodnymi. To kolejny krok, w którym przedstawiciele Lasów Państwowych chcą się podzielić doświadczeniami, w dzisiejszych realiach suszy, koniecznej ochronie zasobów wodnych, które tak potrzebuje nasze województwo.