Asset Publisher Asset Publisher

Mundurowy dzień kobiet

Kiedyś mawiało się, „że za mundurem panny sznurem”, ale teraz to chyba czas na zmiany, bo panie rosną w siłę i coraz więcej decyduje się na mundur.

Można byłoby przypuszczać, że panie, które decydują się na noszenie munduru i wykonywanie zawodu przypisanego mężczyznom, nie zwracają uwagi na takie święto, ale to nie prawda, wręcz przeciwnie.

Właśnie, dlatego tegoroczne zaproszenie Pani Prezydentowej na obchody dnia kobiet w Pałacu Prezydenckim, przeznaczone dla kobiet pracujących w służbach mundurowych, było tak wielkim wyróżnieniem i zaszczytem dla delegacji pań, na co dzień pracujących w straży leśnej.

To nie prawda, że w Lasach Państwowych pracuje mało kobiet, wręcz przeciwnie, dziś kobiety można spotkać na wszystkich stanowiskach. Jednak straż leśna jest komórką, mało obfitującą w panie, bo potrzeba mieć nie lada charakter i umiejętności, żeby zostać strażnikiem leśnym

Wśród wyróżnionych Nadleśnictwo Włocławek reprezentowała Jolanta Krukowska, na co dzień taka typowa „twarda babka”, niebojąca się żadnych wyzwań, natomiast w tym dniu prawdziwa delikatna kobieta.

Swymi dokonaniami na polu służbowym panie pracujące w służbie mundurowej dowodzą, że są tak samo dobre a może czasem i lepsze niż ich koledzy po fachu. Właśnie, dlatego ten szczególny dzień kobiet obchodzony w Pałacu Prezydenckim wraz z Para Prezydencką był tak wyjątkowy.

Warto nadmienić, że kolejnym wyróżnieniem, jakie czekało na strażniczki w tym dniu było spotkanie z Dyrektorek Generalnym Lasów Państwowych, z rąk, którego przyjęły życzenia z okazji ich święta.

Cała załogo Nadleśnictwa Włocławek jeszcze raz składa serdeczne życzenia dla wszystkich Pań z okazji ich święta.