Asset Publisher Asset Publisher

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Leśników

Zawody siatkarskie kujawsko-pomorskich leśników nabierają rozmachu, a impreza cieszy się coraz większą renomą, przyciągając z roku na rok coraz więcej drużyn.

Tradycją jest już wspaniała i koleżeńska atmosfera zawodów, podkreślana pucharami fair play.

W dniach 14-15 marca 2014 roku na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej w Świeciu nad Wisłą odbyły się VII Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu organizowane w tym roku przez Nadleśnictwo Osie.

Turniej był integralną częścią imprezy edukacyjno-promocyjno-sportowej pod nazwą „Leśna siatkówka. Bory Tucholskie 2014" mającej na celu promocję walorów przyrodniczo-turystycznych RDLP w Toruniu, a w szczególności Borów Tucholskich. Na stoisku tematycznym oprócz edukacji prowadzonej przez leśników można było pobrać liczne materiały dotyczące naszej leśnej działalności.

Dwudniowe zmagania po wprowadzeniu drużyn i powitaniu przez nadleśniczego Nadleśnictwa Osie Marka Sobczaka otworzył dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek. Rozpoczęcie uświetniono występem Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych oraz sygnałami myśliwskimi w wykonaniu nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna Karola Pawlickiego.

W zawodach wzięła udział rekordowa ilość drużyn (w sumie 21), 20 z nadleśnictw i jedna drużyna reprezentująca biuro RDLP w Toruniu. Pierwszego dnia dokonano losowania grup i rozegrano 30 meczy grupowych. Dzień drugi zakończył się na dwudziestym czwartym, kolejnym meczu, wliczając w to jeden mecz pokazowy drużyny Technikum Leśnego w Tucholi z drużyną ze Świecia n. Wisłą (1:2).

Po zaciętych, acz przeprowadzonych w niezwykle koleżeńskiej atmosferze walkach, pierwsze miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Jamy. Jest to trzeci raz z rzędu, kiedy siatkarze z tego nadleśnictwa zdobywają złoto i piąty raz, kiedy stają na podium. Drugie miejsce wywalczyła dzielnie drużyna z Nadleśnictwa Osie, a po trzecie miejsce zajęli reprezentanci z Dąbrowy pokonując w ciężkim meczu Nadleśnictwo Czersk. Drużyna z biura RDLP w Toruniu zajęła piąte miejsce.

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:
I – Nadleśnictwo Jamy
II  –  Nadleśnictwo  Osie
III – Nadleśnictwo Dąbrowa
IV – Nadleśnictwo Czersk
V – RDLP w Toruniu
VI – Nadleśnictwo Woziwoda
VII – Nadleśnictwo Solec Kujawski
VIII – Nadleśnictwo Bydgoszcz
IX – Nadleśnictwo Trzebciny
X – Nadleśnictwo Golub Dobrzyń
XI – Nadleśnictwo Dobrzejewice
XII – Nadleśnictwo Toruń
XIII – Nadleśnictwo Przymuszewo
XIV – Nadleśnictwo Brodnica
XV – Nadleśnictwo Żołędowo
XVI – Nadleśnictwo Lutówko
XVII – Nadleśnictwo Cierpiszewo
XVIII – Nadleśnictwo Skrwilno
XIX – Nadleśnictwo Różanna
XX – Nadleśnictwo Szubin
XXI – Nadleśnictwo Włocławek

Po zakończeniu meczu finałowego dyrektor RDLP w Toruniu Janusz Kaczmarek wraz  z  nadleśniczym  Nadleśnictwa Osie Markiem Sobczakiem wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w zawodach.

Sędziowie w składzie Roman Więckowski, Rafał Ziółkowski i Magdalena Jasińska wytypowali najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach: najlepszy atakujący – Eryk Bączkowski z Osia, najlepszy rozgrywający – Adam Kośmieja z Czerska, najlepszy odbierający – Artur Karetko z Dąbrowy, najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Węgielewski z Jam.  Uhonorowano też pucharami drużynę i zawodnika, którzy wykazali postawę fair play w trakcie turnieju: drużyna – Nadleśnictwo Różanna, indywidualnie Marek Wyżlic z RDLP w Toruniu. Ten ostatni otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie dla zawodnika z „najniższym numerem PESEL" – gratulujemy kondycji. :-)

Z wielką radością  wręczono też pamiątkowe statuetki  dzielnym paniom, które brały udział w zawodach.

W imieniu organizatorów turnieju dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za  liczne przybycie i fantastyczną atmosferę, a dyrektorowi za umożliwienie  organizacji zawodów.

Organizację następnych, ósmych Regionalnych Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej dyrektor powierzył Nadleśnictwu Czersk.

Tekst: Robert Wojnerowicz
Zdjęcia: Mateusz Stopiński