Asset Publisher Asset Publisher

Mistrz leśników z Lutówka

Jarosław Kemuś – leśniczy z Doręgowic wygrał I Maraton Leśników. Bieg zorganizowany został w ramach 13. Cracovia Maratonu.

W tym roku trzynastka okazała się szczęśliwa dla naszego kolegi z Nadleśnictwa Lutówko. Zapraszamy na relację naszego mistrza:

- Gdy stoję na starcie biegu maratońskiego zawsze tysiące myśli przelatują przez moją głowę. Chociaż nie wiem, jak bardzo chcę się wyluzować, odprężyć i zrelaksować nigdy się to nie udaje.

Było tak również 18 maja w Krakowie, gdy stałem na Starym Rynku na starcie kolejnego w moim życiu maratonu. Obok mnie ponad 5,5 tysiąca ludzi chcących zmierzyć się z tym królewskim dystansem 42 km 195 m. Napięcie rosło coraz bardziej... odliczanie... strzał startera. Ruszamy na trasę. Od teraz wszystkie przed chwilą tak ważne dla mnie troski, myśli, niepewności przestają mieć znaczenie. Pochylam się do przodu i „wiosłuje" nogami pokonując kolejne kilometry w tempie, jakie założyłem sobie i wytrenowałem wcześniej. Teraz liczy się tylko to, by trzymać rytm, by zapewnić organizmowi dobre warunki do zmierzenia się z ekstremalnym wysiłkiem, by na mecie powiedzieć do siebie: dobrze to zrobiłem, siły skończyły się na 42 km, a 195 m poniosła wiara.

13. Cracovia Maraton uważam za bardzo udany. Pokonałem go w czasie brutto 2:54:08, czyli prawie 1 min szybciej, niż zakładałem. Uzyskałem 41 miejsce na 5 524 osoby startujące. Trasa biegu była trudna, znajdowało się na niej wiele nawrotek (spowodowane one były zmianą trasy ze względu na podtopienia) co znacznie wpływa na jakość biegu.

Zapraszamy również na stronę Klubu Biegających Leśników

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę, koledze Piotrowi Król za profesjonalnie zorganizowany I Maraton Leśników oraz wszystkim, którzy mnie wspierali, trzymali za mnie kciuki i dzięki, którym mogłem tam być.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/rekordowy-cracovia-maraton-z-lesnikami

Nie minął miesiąc od I Maratonu Leśników, a czołowi biegający leśnicy znów mieli okazję rywalizować o tytuł mistrza Polski.

W kaszubskim Bytowie przy okazji jednej z najbardziej znanych imprez biegowych w regionie - Półmaratonu Gochów, rozegrano mistrzostwa kraju leśników. Tym razem na dystansie 21,1 km znów bezkonkurencyjny okazał się nasz mistrz z Lutówka. Warto podkreślić, że w klasyfikacji generalnej biegu Jarek również był blisko podium zajmując ostatecznie 5. pozycję.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/lesnicy-w-polmaratonie