Asset Publisher Asset Publisher

N. Lutówko: Maratończyk z Lutówka znów najlepszy

Podczas tegorocznego Cracovia Maratonu odbyły się V Mistrzostwa Polski Leśników w Maratonie. Ich zwycięzcą został nasz kolega leśniczy - Jarosław Kemuś.

W dniu 22 kwietnia 2018 roku na starcie biegu stanęło blisko 6 tys. biegaczy z 40 krajów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasz kolega pokonał ten królewski dystans w czasie 2:50:09, co pozwoliło mu zająć w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie – 36. miejsce.

Lekko nie było. Pogoda nie rozpieszczała – było za ciepło, ale dzięki wspaniałemu wsparciu rodzinki wszystko się pięknie udało” – mówił Jarek po zawodach. Podczas biegu temperatura wynosiła około 25 stopni Celsjusza, a na niebie żadnej chmurki.

Był to już trzeci start naszego kolegi w tych mistrzostwach i trzecie zwycięstwo. Warto też dodać, że najlepszy uzyskany dotychczas czas w maratonach leśnych (2:48:16) też należy do Jarka. Uzyskał go w 2016 roku.

Na co dzień Jarosław Kemuś jest leśniczym szkółkarzem w leśnictwie Doręgowice, gdzie czuwa nad wzrostem setek tysięcy sadzonek, które trafią do naszych lasów.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.