Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Toruniu

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Toruniu i nadleśnictw: Bydgoszcz, Dąbrowa oraz Zamrzenica biorących udział w projekcie pt.: „Ochrona przyrody oraz ukierunkowanie ruchu turystycznego na obszarach cennych przyrodniczo na terenie RDLP w Toruniu” w sobotę 11 maja br. zorganizowali stoisko edukacyjne Lasów Państwowych.

Projekt jest realizowany przy współudziale środków z Unii Europejskiej. 

Mieszkańcy Torunia i regionu odwiedzający nasze stoisko zadawali wiele pytań związanych z lasami, pracą leśnika i ochroną przyrody. W ramach organizowanej zabawy, wszyscy zainteresowani, którzy prawidłowo odpowiedzieli na zadawane przez leśników pytania dotyczące lasu i przyrody, otrzymywali ciekawe edukacyjne upominki. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki drzew i krzewów ze szkółki leśnej Nadleśnictwa Bydgoszcz rozdawane w formie nagrody.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to doroczna ogólnopolska akcja odbywająca się w Polsce po raz szósty. Celem kampanii jest promocja efektów wdrażania funduszy europejskich w naszym kraju.

W Euromiasteczku zorganizowanym na terenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu aż  50  beneficjentów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało – mieszkańcom i odwiedzającym to wydarzenie – swoje zrealizowane projekty.  W programie festynu odbyła się też  degustacja tortu z okazji 15-lecia członkostwa Polski w  Unii Europejskiej, gra miejska oraz konkurs rodzinny, w którym można było sprawdzić wiedzę na temat Unii.