Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy pod siatką

W dniach 13-17,10,2014 odbyły się już VII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Organizatorem imprezy była Regionalna Dyrekcja LP w Białymstoku. W mistrzostwach brały udział drużyny ze wszystkich 17 dyrekcji, co niewątpliwie świadczy o popularności tej dyscypliny wśród leśników.

Wszystkie ekipy zostały zakwaterowane w ośrodkach w Rajgrodzie, natomiast zmagania sportowe toczyły się przez trzy dni w Rajgrodzie oraz Augustowie. Jak zwykle emocje rozpoczęły się już od losowania zespołów do poszczególnych grup. Oczywiście wszystkie utworzone grupy były mocne i trzeba było się przygotować na ostre zmagania.

Dlatego też przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji z wielkim animuszem, czego efektem były dwa wygrane mecze. Nasza drużyna okazała się lepsza od ekip z Warszawy oraz Łodzi, to automatycznie dało nam wejście do czołowej ósemki zawodów. Zmagania grupowe zakończyliśmy niestety porażką z silną ekipą zielonogórzan, ale nie bez walki.

W drugim etapie spotkaliśmy się z drużynami Lublina, Szczecina i Krosna. Po zaciętych pojedynkach musieliśmy uznać wyższość tych rywali, jednak spotkania były emocjonujące i zacięte, a porażka z Krosnem 1-2 trochę pechowa. Spotkania te chyba podcięły nam skrzydła, gdyż mecz „wygrany" ze Szczecinkiem o 7 miejsce przegraliśmy  1-2.

Nasza rywalizacja czysto sportowa w tych mistrzostwach zakończyła się na miejscu ósmym i pozostało nam tylko czekać na zmagania najlepszych czterech drużyn turnieju.

Regulamin rozgrywek nie przewidywał meczy półfinałowych, dlatego też zwycięscy dwóch grup grali o pierwsze miejsce, natomiast drużyny zajmujące drugie miejsca grali o brąz. W meczu o trzecie miejsce wygrali zielonogórzanie pokonując ekipę

Szczecina. W spotkaniu finałowym drużyna Białegostoku pokonała Lublin, tym samym obroniła tytuł mistrzowski z zeszłego roku. MVP całego turnieju został kapitan drużyny zwycięskiej Cezary Świstak.

Tradycyjnie organizatorzy ufundowali nagrody dla najlepszych oraz pamiątkowe upominki dla wszystkich zawodników.

Mistrzostwa zakończyły się biesiadą, na której leśnicy z całej Polski mogli w swobodnej atmosferze wymieniać spostrzeżenia sportowe jak i zawodowe.

VII Mistrzostwa Polski Leśników z pewnością były udane dzięki organizatorom, którzy spisali się na medal oraz drużynom, których poziom z roku na rok jest coraz wyższy i bardziej wyrównany. Mam nadzieję, że te coroczne spotkania leśników, miłośników siatkówki stały się już tradycją i za rok spotkamy się w Zielonej Górze. Darz Bór.

Więcej zdjęć

RDLP w Toruniu reprezentowali: Adam Kośmieja, Maciej Rygielski, Bartosz Różycki, Rafał Nizio, Kamil Węgielewski, Radosław Banaś, Mateusz Jasiak, Karol Rolniczak, Krzysztof Kaczmarek oraz Jarosław Karczewski.