Asset Publisher Asset Publisher

Las, jaki jest

Czy znasz las? Jesteś przekonany, że wiesz o nim już wszystko? Czy na pewno lasy regionu Pomorza i Kujaw nie mogą Cię niczym zaskoczyć? Sprawdźmy to!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu oraz Telewizja Bydgoszcz TVP3 ruszają z nowym cyklem filmów pod tytułem „Las, jaki jest”.

W każdym odcinku, emitowanym w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 19.00, odkrywać będziemy tajniki lasu i leśnej pracy. Audycje dotyczyć będą działalności ochronnej, gospodarczej i społecznej Lasów Państwowych w regionie kujawsko-pomorskim.

 

Będą prezentowane tematy związane z bogactwem przyrodniczym lasów kujawsko-pomorskich, ochroną przyrody, gospodarką leśną i drzewną, edukacją, turystyką i wypoczynkiem na terenach leśnych. Programy będą realizowane na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, ukazując ich różnorodność i specyfikę.

 

Pokażemy czym zajmują się leśnicy regionu, jak dbają o lasy będące pod ich ochroną, ilu ich jest i na czym polega racjonalna gospodarka leśna, w tym jej zrównoważone użytkowanie. Jak to się dzieje, że pozyskujemy drewno, a lasów wciąż przybywa?       

 

Zapraszamy do TVP3 Bydgoszcz na pierwszy odcinek serii „Las, jaki jest” w poniedziałek, 27 stycznia br. o godz. 19.00.