Asset Publisher Asset Publisher

Kolejna choinka ozdobi Toruń

Już szósty rok z rzędu pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego stanie choinka z Lasów Państwowych.

Pięknie ugałęziony i symetryczny świerk przyjedzie z leśnictwa Raciniewo w Nadleśnictwie Toruń. Tradycyjnie, przy wybieraniu drzewa osobiście towarzyszył leśnikom marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Z samego rana, przed świtem, spotkał się w siedzibie leśnictwa Raciniewo z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Januszem Kaczmarkiem, nadleśniczym Nadleśnictwa Toruń Robertem Paciorkiem i bezpośrednim gospodarzem terenu – leśniczym Sylwestrem Nowakiem. – Już w ciągu roku zwracam uwagę na symetryczne i dobrze ugałęzione świerki na terenie leśnictwa, aby choinka, którą w grudniu ostatecznie wybierzemy, stanowiła piękną ozdobę miasta. – mówi leśniczy Nowak.

Choinki z Lasów Państwowych zdobią najbardziej charakterystyczne punkty Torunia, m.in. Rynek Staromiejski koło pomnika Kopernika i ratusza, szopkę bożonarodzeniową, toruńską katedrę i różne urzędy.

Spotkanie z marszałkiem województwa było także okazją do wymiany poglądów na temat regionu, kondycji naszych lasów, inwestycji oraz nowej perspektywy programowania środków unijnych.