Asset Publisher Asset Publisher

Kamil Węgielewski Mistrzem Polski w strzelectwie mysliwskim klasy powszechnej

Najmłodszy pracownik Nadleśnictwa Jamy Mistrzem Polski oraz najlepszym leśnikiem XLVII Mistrzostw Polski w strzelaniach myśliwskich.

 
        W dniach 12-13 lipca 2014 r. we Włocławku odbyły się 47 Mistrzostwa Polskiego Związku Łowieckiego w strzelaniach myśliwskich w klasie powszechnej. Organizatorami Mistrzostw byli Polski Związek Łowiecki Zarząd Główny w Warszawie oraz Zarząd Okręgowy we Włocławku.
        Polskie Strzelectwo Myśliwskie polega na strzeleniu 6-ciu konkurencji (4 śrutowych i 2 kulowych). Zawody mają na celu podnoszenie umiejętności strzeleckich wśród Polskich Myśliwych oraz integrację wśród Braci Myśliwskiej.
        W zawodach tych udział wzięło 148 strzelców reprezentujących 49 okręgów Polskiego Związku Łowieckiego. Jednym ze startujących zawodników był pracownik Nadleśnictwa Jamy – Kamil Węgielewski, który po ciężkich zmaganiach, z wynikiem 467 punktów (na 500 możliwych) zdobył tytuł Mistrza Polski. Na drugim miejscu uplasował się  drużynowy kolega Kamila, Michał Karpik z  457 punktami, a na trzecim Witold Łożyński  z Okręgu Ciechanowskiego uzyskując 447 punktów. Zawodnicy Okręgu Toruńskiego Polskiego Związku Łowieckiego w osobach: Kamila Węgielewskiego, Michała Karpika oraz Piotra Aniołkowskiego (432 punkty)  okazali się niezwyciężeni także w klasyfikacji drużynowej zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Sukces całej reprezentacji okręgu Toruńskiego  podkreśla fakt, że była ona najmłodszą drużyną na Mistrzostwach Polski Klasy Powszechnej. Kamil Węgielewski zdobył także Puchar za najlepszego leśnika na Mistrzostwach Polski ufundowany przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz Puchar za najlepszy wynik w konkurencjach śrutowych ufundowany przez firmę FAM Pionki.
        Należy podkreślić, że pierwszego dnia zawodów pogoda nie ułatwiała celnych strzałów. Silny wiatr i opady deszczu nie jednemu strzelcowi dawały się we znaki.  Wszystkim zawodnikom należą się gratulację, bo wystartować w tych zawodach, to już dla każdego strzelca sukces.
        Kamil Węgielewski w szeregi Polskiego Związku Łowieckiego wstąpił 4 lata temu i od tej chwili cały czas trenował z myślą o zdobyciu najwyższego podium właśnie na Mistrzostwach Polski Klasy Powszechnej. Systematyczne treningi, wsparcie bliskich, przyjacielska dłoń kolegów po strzelbie i ciągła praca nad doskonaleniem umiejętności strzeleckich przyniosły wymarzone efekty. Jest to wielki sukces pracownika Lasów Państwowych, ale mamy nadzieję, że nie poprzestanie na tych osiągnięciach i będziemy mogli jeszcze nieraz pochwalić się jego wynikami w tej dziedzinie sportu.
         Kamilowi…życzymy samych pudeł.