Asset Publisher Asset Publisher

II Turniej Strzelecki Służb Mundurowych.

W sobotę 28 czerwca na Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy w Plaskoszu zmierzyły się służby mundurowe w zawodach strzeleckich o puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola

W sobotę 28 czerwca na Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy w Plaskoszu zmierzyły się służby mundurowe w zawodach strzeleckich. W szranki stanęły reprezentacje:

·         Policji- Komendy Powiatowej w Tucholi,

·         Służby Więziennej- Inspektoratu Okręgowego SW  w Bydgoszczy oraz Ośrodka Doskonalenia Kadr SW w Suchej

·         Straży Leśnej reprezentującej Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w: Gdańsku, Łodzi, Pile, Poznaniu, Szczecinku oraz dwie z Torunia.

Przeprowadzono dwie konkurencje: statyczną oraz dynamiczną. Konkurencja statyczna polegała na strzelaniu do tarczy TS-2 z odległości 25 metrów. Zawodnicy w ciągu 3 minut oddawali 3 strzały próbne, następnie 12 strzałów ocenianych. Klasyfikowano 10 najlepszych przestrzelin. W tej konkurencji najlepszym okazał się Leszek Taranek, Strażnik Leśny z Nadleśnictwa Turek, reprezentujący RDLP w Poznaniu 94/100, za nim Mariusz Woźniak z S.L. Nadleśnictwa Tuchola (RDLP Toruń I)- 88/100 i Zbigniew Klawikowski z S.L. Nadleśnictwa Gdańsk (RDLP Gdańsk)- 88/100. O drugim miejscu zdecydowała większa ilość „10" na tarczy Mariusza Woźniaka.

Równolegle na drugiej osi odbywała się konkurencja dynamiczna polegająca na strąceniu 18 celów metalowych. Zawodnik na sygnał speed timera rozpoczynał 20 metrowy dobieg  do wyznaczonego stanowiska z którego ostrzeliwał dowolną ilość celów, następnie zmieniał stanowisko i kontynuował strzelanie aż do przewrócenia wszystkich celów, wykorzystania amunicji lub decyzji zawodnika o zakończeniu strzelania. W speed timerze odnotowuje się czas każdego ze strzałów z dokładnością do setnej części sekundy. Zawodnik musiał: strzelać tylko z wyznaczonych stanowisk, zmienić stanowisko, wymienić magazynek. Wyniki w tej konkurencji były liczone w następujący sposób: za każdy strącony cel 5 pkt., za każdy pozostawiony -10 pkt. Uzyskany wynik dzielono przez czas. Najlepiej dynamicznie strzelał Mirosław Rohde Strażnik Leśny z Nadleśnictwa Lubichowo (RDLP Gdańsk)- czas 36,83, wynik 2,44, następny z czasem 37,05, wynikiem 2,43 uplasował się Jerzy Pilkiewicz z S.L.  Nadleśnictwa Runowo (RDLP Toruń II), trzecie miejsce uzyskał reprezentujący KPP w Tucholi Kamil Słoma- czas 39,15 wynik 2,23 Kamil jest z wykształcenia leśnikiem absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi. O sporym pechu może mówić Piotr Frolhke z KPP w Tucholi który wykonał strzelanie w doskonałym czasie (40,74), ale dwa cele –„blachy" były na tyle złośliwe, że po trafieniu nie przewróciły się, a obróciły pod kątem uniemożliwiającym przewrócenie. Czas w jakim wykonał strzelanie pozwoliłby na zajęcie 4 miejsca, jednak po odliczeniu punktów karnych musiał się zadowolić miejscem 17.

Na trzeciej osi odbywała się konkurencja VIP w której brali udział kierownicy drużyn oraz reprezentanci Nadleśnictw z rejonu Borów Tucholskich, strzelano po 6 strzałów do tarcz TS2 na odległość 14m, TS-9 na odległość12m oraz TS-3 na odległość 25m. W tej konkurencji po raz drugi nie miał sobie równych Krzysztof Bodziński Komendant KPP w Tucholi z wynikiem169/180, za nim z wynikiem 157/180 sklasyfikowany został Artur Karetko Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa, na najniższym stopniu podium zameldował się Stanisław Śpica, Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Tuchola uzyskał wynik 152/180. Zwycięzca wywiózł ze strzelnicy Puchar ufundowany przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola.

W czasie, gdy komisja dokonywała podliczenia uzyskanych wyników odbył się pokaz konkurencji myśliwskich: skeet, trap, przeloty oraz szkolenia psów policyjnych.

O klasyfikacji indywidualnej decydowały miejsca w poszczególnych konkurencjach i tak zwycięzcą turnieju, zdobywcą Pucharu ufundowanego przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola okazał się Mariusz Woźniak Nadleśnictwo Tuchola (RDLP Toruń I), srebrny medal zdobył Mirosław Rohde z Nadleśnictwa Lubichowo (RDLP w Gdańsku), brąz w tym roku dla Dariusza Marchwiaka Nadleśnictwo Wałcz (RDLP w Pile).

O kolejności drużyn decydowały miejsca poszczególnych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, klasą dla siebie okazała się reprezentacja RDLP Gdańsk i oni zgarnęli Puchar ufundowany przez Dyrektora RDLP w Toruniu, na drugim stopniu podium stanęli Strażnicy Leśni z drużyny RDLP Toruń I, brązowe medale założyli reprezentanci RDLP w Pile, którzy uzyskali tyle samo punktów co ich koledzy z RDLP w Poznaniu ale o medalu zdecydowało lepsze wykonanie konkurencji dynamicznej.

Pogoda dopisała, dobre nastroje poprawiły smakowite posiłki przygotowane przez ODK SW w Suchej. Po rozdaniu pucharów, medali zakończono turniej, większość uczestników zadeklarowała chęć uczestnictwa  kolejnych edycjach tej imprezy.

Konkurencja dynamiczna wymagała od uczestników sporego obycia z bronią, nie przysporzyło to kłopotów, co świadczy o dobrym wyszkoleniu zawodników.

Ze swojej strony serdecznie dziękuję za przyjazd, uczestnictwo, wspaniałą walkę i nie marudzenie w czasie zawodów, zapraszam za rok na strzelnicę w Plaskoszu, pozdrawiam wszystkich uczestników!

 

Darz Bór!

Mariusz Woźniak Nadleśnictwo Tuchola

Resources to get