Asset Publisher Asset Publisher

Celebrujemy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, podczas eko-pikniku, który odbył się w toruńskim Parku na Bydgoskim Przedmieściu szczególnie przypominaliśmy o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda, bioróżnorodność, bogactwo środowiska naturalnego i przede wszystkim – polskie lasy.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, którą reprezentowały Nadleśnictwa: Dobrzejewice oraz Toruń zorganizowała dla odwiedzających stoisko informacyjne mnóstwo leśnych atrakcji. Każdy zainteresowany tematyką lasów otrzymał bogatą dawkę wiedzy jednocześnie mając szansę na wykazanie się swoją orientacją o przyrodzie. W konkursach, które prowadzili leśnicy RDLP w Toruniu można było wygrać leśne upominki – bez wiekowego ograniczenia!

Na stoisku Lasów Państwowych rozmawialiśmy również o polskich lasach, gospodarce leśnej i ochronie zasobów przyrodniczych. Leśnicy opowiedzieli o atrakcyjnej ofercie edukacyjnej i turystycznej nadleśnictw regionu kujawsko-pomorskiego.

W namiocie dyrekcji toruńskiej mówiliśmy również o głównych problemach ekologicznych oraz poszukiwaniu skutecznych rozwiązań zachęcając, aby każdego dnia świadomie przyczyniać się do ochrony planety i najbliższego otoczenia.

5 czerwca został ustanowiony Światowym Dniem Ochrony Środowiska rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1972 roku, aby zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska. Miał na celu uświadomienie społeczeństwu, że ludzie nie są jedynym gatunkiem żyjącym na Ziemi.