Asset Publisher Asset Publisher

Czersk: Amatorzy grzybobrania ruszyli w las.

W dniu 1 października 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć amatorów grzybobrania. Tradycyjnie spotkaliśmy się w Leśnictwie Olszyny.

Pomimo pochmurnej pogody, przybywający uczestnicy grzybobrania mieli uśmiechnięte twarze, bowiem perspektywa przebywania na łonie natury w dość ciepły poranek, a także stół zastawiony nagrodami, napawał optymizmem. Również bór nie zawiódł i obdarzył zbierających dosyć pokaźnymi zbiorami.

Królem Grzybobrania został Grzegorz Narloch, u którego w koszyku zważono aż 10 kg grzybów. Największego grzyba znalazł Andrzej Krygier. Był to koźlarz o wadze około 0,6 kg.

Uhonorowano też najstarszego grzybiarza – Marię Weltrowską lat 85 oraz najmłodszego Juliana Miszewskiego lat 4. Król Grzybobrania odebrał Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu z rąk fundatora Pana Janusza Kaczmarka, który osobiście zaszczycił swoją obecnością nasze spotkanie. Panie Dyrektorze, serdecznie dziękujemy.

Pan Andrzej Krygier otrzymał puchar ufundowany przez nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk w kategorii „Największy Grzyb". Tak bogato zastawiony stół z nagrodami był możliwy dzięki licznym sponsorom. Byli to: Urząd Miejski w Czersku i Brusach, a także zakładom przetwórstwa runa leśnego tj.: P.P.H.U. Bruspol z Żabna, P.P.H.U. Nasza Chata z Brus, Fungopol sp.j. CIS – Bankiewicz, Skórczewski z Kinic, P.H. Ewita z Czerska oraz Nadleśnictwo Czersk. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Klauze – wice Burmistrzowi Czerska za przybycie do nas i osobiste wręczenie nagród.

Spotkanie zakończono przy stole biesiadnym, gdzie każdy mógł zaspokoić potrzeby cielesne przekąskami z rożna i osłodzić kawę przepysznymi ciastami.

Była to już VI edycja grzybobrania, a tak liczny udział lokalnej społeczności (ponad 80 osób) napawa nas leśników optymizmem i zachęca do dalszych działań na rzecz tych ludzi.

                Do zobaczenia za rok.