Asset Publisher Asset Publisher

5. edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY zakończona z pełnym sukcesem!

W dniach 2-3 października br., już po raz 5. na terenie całej Polski, we wszystkich regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz nadleśnictwach odbyła się ogólnopolska akcja #sadziMY, podczas której leśnicy udostępniali społeczeństwu sadzonki drzew i krzewów gatunków leśnych.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu oferowała rozmaite gatunki drzew i krzewów leśnych. Były to m.in. buki, dęby, jabłonie, świerki, sosny, pigwowce, brzozy i wiele innych.

W samej (!) Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu aż 1200 drze znalazło nowe miejsce na kolejne kilkadziesiąt, a może sto lat.

Las to jest miejsce, gdzie można przyjść, wyciszyć się, odpocząć. Las to jest azyl, ostoja i miejsce ukojenia. Las to miejsce, które poprzez życie drzew realizuje wspaniałe procesy przyrodnicze, jak oczyszczanie powietrza, filtrowanie, czy magazynowanie CO2 i tym samym ochronę klimatu. Jednym z najlepszych sposobów ochrony klimatu są areały leśne, ich zwiększanie” – podkreślił Prezydent Andrzej Duda, podczas inauguracji V edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Należy podkreślić, że polscy leśnicy w 430 nadleśnictwach sadzą rocznie 500 milionów drzew.

Dziękujemy, że sadzicie z nami!