Asset Publisher Asset Publisher

462 drzewa na 462.rocznicę powołania Poczty Polskiej

Piękną inicjatywą wykazali się Pracownicy Poczty Polskiej Regionu Sieci w Bydgoszczy, którzy uczcili rocznicę utworzenia instytucji sadząc brzozy na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski. Obok stanął również obelisk, który będzie przypominał o tym wydarzeniu na długie lata.

Z okazji swoich urodzin, Poczta Polska wydała spersonalizowaną kartę pocztową oraz znaczek - na obu znajduje się fotografia lasów Nadleśnictwa Solec Kujawski. Powstał także z tej okazji stempel pocztowy, którym przez najbliższe 28 dni urzędnicy Urzędu Pocztowego nr 1 w w Solcu Kujawskim będą stemplować listy. Co ciekawe na stemplu widnieje dzisiejsza data i 462.rocznica

Z okazji Święta, wszystkim Pracownikom Poczty Polskiej życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Czy wiesz, że:

18 października 1558 r. król Zygmunt II August ustanowił stałe połączenie pocztowe, dzięki któremu utrzymywał korespondencję między Krakowem a Wenecją. Potem jednak urząd pocztowy rozwinął swoje usługi na kolejne miasta. Posłaniec pocztowy wyjeżdżał z Krakowa w każdą niedzielę rano - w środę zatrzymywał się w Wiedniu i dalej ruszał do Wenecji, do której docierał siedem dni później. Nnajpierw pocztę przewożono wozem zaprzężonym w konie. Dopiero w 1848 r. zaczęto wykorzystywać do tego celu też kolej.