Asset Publisher Asset Publisher

14. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu

Dzisiaj - 15 sierpnia, rusza 14. edycja Bella Skyway Festival. Przez kolejne 5 wieczorów będziemy podziwiać wyjątkowy festiwal świateł.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu też będzie uczestniczyć w festiwalu. Dla leśników przyroda jest najważniejsza, dlatego w tym roku zaprezentujemy Państwu łąkę marzeń w wykonaniu Izy Karaszewskiej.

Instalacja zachwyca bogactwem kwiatów wykonanych .... z plastikowych butelek, pozyskanych drogą recyklingu. Artystka tworząc magiczną łąkę wprowadza widza w świat dziecięcych marzeń, przywołuje miłe wspomnienia kontaktu z naturą. Leśnicy dbają, by w lasach było również wiele łąk, które nie tylko urozmaicają przyrodniczo, ale są również ważnym elementem w życiu owadów błonkoskrzydłych.

Barwny projekt zachwyca, jednak należy podkreślić, że niesie również ważną informację o społeczeństwie - jeśli chcemy cieszyć się przyrodą, powinniśmy ograniczyć korzystanie z plastiku. Niestety w większości nie jest on recyklingowany, a więc zatruwa nasze środowisko. Doskonałą alternatywą jest za to drewno. Surowiec ekologiczny, odnawialny, zdrowy dla ludzi, bezpieczny dla przyrody.

Dla odwiedzających festiwal przygotowaliśmy także diaporamę, czyli filmowy pokaz fotografii przyrodniczej, autorstwa naszego utytułowanego Kolegi Łukasza Gwiździela.

Nasze niedźwiedzie przed siedzibą  RDLP w Toruniu także się wystroją w światła z okazji Bella Skyway Festival.

A kto już zwiedzi wszystkie piękne instalacje i zgłodnieje, tego zapraszamy do strefy foodtruck, gdzie wśród wszystkich foodtrack znajdziecie również ten ze smacznymi daniami z dziczyzny Dobre z Lasu.

Do zobaczenia na festiwalu!