Asset Publisher Asset Publisher

N. Brodnica: Złoty HIT 2018

W dniu 20 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w Konkursie Gospodarczo-Samorządowym „Hit Regionów 2018".

Organizatorem konkursu trwającego już od 23 lat jest Instytut Certyfikacji i Jakości. Kapitułę konkursu tworzą Starostowie Województwa Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się Nadleśnictwo Brodnica zdobywając „Złoty HIT 2018” za „planowane działania integracji społeczeństwa na rzecz lasu, kultywowanie tradycji łowieckich i promowanie zdrowego odżywiania”.

Nadleśnictwo Brodnica prowadzi od lat integrację podczas „Święta Lasu”, spotykając się z pracownikami i ich rodzinami, samorządowcami, służbami mundurowymi oraz myśliwymi przy uroczystym sadzeniu lasu. Jest to również element edukacji społeczeństwa, które ma okazję poznać, jak po krótce wygląda gospodarka leśna. Na ścieżce „Śladami zająca i kuropatwy” przy OHZ Mszano prowadzona jest aktywna edukacja dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, której tematem jest gospodarka łowiecka z elementami tradycji łowieckich oraz promowanie dziczyzny, jako zdrowej żywności, pochodzącej z lasu. Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż dziczyzny w OHZ Mszano.

To tylko nieliczne przykłady działalności Nadleśnictwa Brodnica, której celem jest promowanie gospodarki leśnej i łowieckiej wśród społeczeństwa.

Już piąty raz przyznano „HIT” Nadleśnictwu za przedsięwzięcie zrealizowane dla lokalnej społeczności. Podczas uroczystej gali złotą statuetkę miał przyjemność odebrać Zastępca Nadleśniczego.

Za osobiste zaangażowanie w opisaną wyżej działalność i promocję regionu, indywidualnym „HIT-em 2018” został wyróżniony Nadleśniczy.