Asset Publisher Asset Publisher

Zimowe bieganie

Niemal 800 zawodników biegło lasami Nadleśnictwa Gołąbki w Zimowym Biegu Trzech Jezior. Jest to jedna z największych tego typu imprez w naszym kraju.

To już dwunasta edycja Zimowego Biegu Trzech Jezior, który w tym roku odbył się 15 lutego. W biegu udział wzięło 796 biegaczy z całej Polski, którzy startowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Pobity został rekord frekwencji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu, promocja pięknych okolic Trzemeszna, Rogowa, Mogilna i Żnina oraz rywalizacja klubów sportowych. W związku z obchodami 90-lecia Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Gołąbki w szerszym zakresie niż do tej pory włączyło się w organizację biegu, wykorzystując swoją obecność, jako okazję do promocji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Sygnał do rozpoczęcia biegu dał nadleśniczy Nadleśnictwa Gołąbki Marek Malak wystrzałem ze startera. Trasa biegu położona była niemal w całości na terenie urokliwych kompleksów leśnych Nadleśnictwa Gołąbki i przebiegała wokół trzech jezior: Przedwieśnia, Wieśniate i Łomno. Łączna długość trasy wynosiła 15 km. Trasa biegu została tak pomyślana, że zarówno uczestnicy biegu, jak i kibice mieli możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczymi regionu.

Podsumowanie biegu i rozdanie nagród odbyło się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, gdzie Nadleśnictwo Gołąbki przygotowało wystrój podkreślający przypadający w bieżącym roku leśny jubileusz. Warto zaznaczyć, że rewers medalu pamiątkowego, który otrzymali wszyscy uczestnicy biegu zawierał logo 90-lecia Lasów Państwowych.

Organizatorami zawodów był także Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, Fundacja Aktywne Trzemeszno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Ochotnicza Straż Pożarna Miasta i Gminy Trzemeszno oraz Dom Kultury w Trzemesznie.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy jego ukończenia, a współorganizatorom wspaniałej oprawy i bardzo sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Jarosław Dłutkowski, N. Gołąbki