Asset Publisher Asset Publisher

XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Brodnicy!

Po raz kolejny w Brodnicy został zorganizowany Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, w ramach którego odbyły się:

XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” (mistrzostwa Polski),

XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej,

XV Brodnicki Festiwal Kultury Myśliwych i Leśników,

XII Turniej Fanfar i Hejnałów „O statuetkę Anny Wazówny” – Brodnica 2021,

Konkurs na najlepsze wykonanie „Hejnału XXV OFMM – Brodnica 2021,

VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich – Brodnica 2021.

Impreza trwała przez cały ubiegły weekend od 1 do 3 października, towarzyszyły jej niezwykłe emocje. Sygnaliści myśliwscy z całej Polski zjechali do nas, by wziąć udział w konkursie i uświetnić uroczystość zorganizowaną przez Polski Związek Łowiecki - Zarząd Główny i Zarząd Okręgowy w Toruniu oraz Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Współorganizatorami imprezy oraz fundatorami części nagród były Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwo Brodnica. Wśród dźwięków przepięknych, pielęgnowanych zgodnie z tradycją sygnałów myśliwskich można było podziwiać stoiska ze zdrową żywnością, wędlinami, wyrobami związanymi z tematyką łowiecką. Nie zabrakło także stoiska Nadleśnictwa Brodnica z konkursami dla najmłodszych i najwspanialszymi, bo wyhodowanymi w Lasach Państwowych sadzonkami drzew różnych gatunków rozdawanymi przez naszych pracowników.

Pierwszego dnia podziwialiśmy wernisaż wystawy kultury leśnej i łowieckiej zakończony koncertem zespołu„Hubertus” z Kwidzyna. Następny, drugi dzień pełen był zmagań, konkursów, a zakończył się galowym koncertem laureatów. Ostatni, trzeci dzień zakończył uroczystość Mszą świętą „Hubertowską” oraz ogłoszeniem wyników i nagrodzeniem młodzieży i dzieci biorących udział w konkursach:

„Śpiewamy ze Św.Hubertem”

„Malujemy ze Św.Hubertem”

„Polujemy na wiedzę ze Św.Hubertem”

Wśród licznych wręczonych nagród jedna wyróżniała się szczególnie. Z rąk Zastępcy Dyrektora RDLP Pana Bartosza Pewniaka została przekazana Statuetka nazwana Muzą Wojskiego – nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich ufundowana przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych za zajęcie pierwszego miejsca Zespołowi Trębaczy Leśnych „Bór” z RDLP Szczecinek. Serdecznie Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!

Darz Bór!