Asset Publisher Asset Publisher

XXIV REGIONALNE ZAWODY STRZELECKIE LEŚNIKÓW RDLP W TORUNIU

10 września 2016 r. na Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy odbyły się XXIV Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 odegraniem sygnału „zbiórka myśliwych" i „powitanie". Dyrektor RDLP w Toruniu – Janusz Kaczmarek dokonał oficjalnego otwarcia tych zawodów. Sędzią Głównym był Martin Gilka. Zawodnicy zmagali się w czwórboju myśliwskim na konkurencjach: krąg myśliwski – 20 rzutków, oś myśliwska – 20 rzutków, przeloty – 10 rzutków, zając – 10 przebiegów. Nadleśniczowie rozgrywali zawody na „kręgu myśliwskim" – 20 rzutków.

W klasyfikacji drużynowej (trzyosobowe zespoły nadleśnictw) wystartowało 21 drużyn, a w klasyfikacji indywidualnej dodatkowo 3 zawodników.

Zawodnicy walczyli o następujące trofea:
•    „Złoty Liść Dębu" Strzelnicy Myśliwskiej im. Jana Wendy dla zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej (po spełnieniu kryterium przyznawania lauru – 95 %) lub miniaturka tego liścia dla zawodnika, który już wcześniej zdobył „Złoty Liść Dębu" i spełnia kryterium przyznawania,
•    Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla zwycięskiej drużyny nadleśnictwa,
•    Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej,
•    Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla najlepszego nadleśniczego,
•    Puchar przechodni Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola dla najlepszego zawodnika
     na „kręgu myśliwskim",
•    Puchar przechodni Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna dla najlepszego zawodnika
      na „osi myśliwskiej",
•    Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica dla najmłodszego zawodnika,
•    Nagroda niespodzianka dla najlepszej Diany ufundowana przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk.

Zwycięzcą zawodów został Marek Wiśniewski – zdobywając 280 pkt./300pkt (Nadleśnictwo Brodnica). II miejsce zajął Kamil Węgielewski – 265 pkt. (Nadleśnictwo Jamy), a III miejsce Jan Fiderewicz – 260 pkt. (Nadleśnictwo Solec Kujawski).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Nadleśnictwo Brodnica w składzie: Radosław Kamiński, Hubert Malina i Marek Wiśniewski zdobywając 750 pkt./900 pkt. II miejsce zajęło Nadleśnictwo Solec Kujawski I – 700 pkt., III miejsce Nadleśnictwo Dąbrowa I – 680 pkt.

Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla najlepszego nadleśniczego wywalczył Jakub Siedlecki z Nadleśnictwa Solec Kujawski  - 75 pkt./100 pkt.
Na „osi myśliwskiej" zwyciężył Marek Wiśniewski – 95 pkt.
Na „kręgu myśliwskim" wygrał Hubert Malina – 95 pkt.
Maria Oset otrzymała nagrodę dla „najlepszej Diany" oraz dla „najmłodszego zawodnika".

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tych zawodów. Zawodnikom za udział
i rywalizację w zawodach, fundatorom za ufundowane puchary i nagrody.