Asset Publisher Asset Publisher

XI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu

Już po raz jedenasty leśnicy RDLP w Toruniu spotkali się przy tenisowych stołach w ramach imprezy edukacyjno-promocyjnej Lasów Państwowych.

W dniach 28-29 października 2016 roku na obiektach sportowych CSiR w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych. Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Lutówko. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu  Janusz Kaczmarek.

Przy tej okazji w piątek rozegrano XI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W jedenastoletniej historii turnieju w sumie wystartowało już ponad stu uczestników. Wśród nich czwórka zawodników wzięła udział w każdym turnieju: Adam Kośmieja, Miłosz Nenczak, Leszek Pultyn oraz Piotr Rogowski.

W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 41 zawodniczek i zawodników reprezentujących biuro Dyrekcji oraz 13 nadleśnictw.  Po raz drugi w historii zawodów odbył się turniej indywidualny kobiet, w którym wystartowało 9 pań.

W turnieju indywidualnym mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy (Nadleśnictwa Lutówko) -  Piotr Rogowski, przed Mariuszem Maliszewskim (Nadleśnictwo Woziwoda), Leszkiem Pultynem (Nadleśnictwo Czersk) oraz Krzysztofem Kowalskim (Nadleśnictwo Różanna). Dominacja reprezentanta Lutówka trwa nieprzerwanie od pierwszego turnieju.
W turnieju indywidualnym kobiet zwyciężyła Bogumiła Kiedrowska (Nadleśnictwo Woziwoda), przed Agnieszką Wojnowską (Nadleśnictwo Woziwoda) i Marią Bettin (Nadleśnictwo Lutówko).

Wyżej wymieniona czwórka panów oraz najlepsza z pań zakwalifikowali się do reprezentacji naszej RDLP na coroczne Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych, które w bieżącym roku odbędą się na terenie RDLP Olsztyn.

W klasyfikacji drużynowej na czele uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Lutówko, kolejne miejsca na zajęły drużyny: Nadleśnictwa Woziwoda oraz biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

W przerwie piątkowych zawodów odbył się mecz towarzyski tenisa stołowego: leśnicy kontra dzieci trenujące w klubie MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Dzieci losowo wybierały przeciwników. Wynik spotkania 10:2 dla dzieci mobilizuje do dalszych treningów leśną brać. Usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że wśród wychowanków klubu znajdują się reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego.

W sobotę rozegrano turniej drużynowy z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji:

  • Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim;
  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim;
  • Urzędu Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim.

Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła łączona reprezentacja nadleśnictw Woziwoda i Brodnica przed Nadleśnictwem Lutówko oraz Nadleśnictwem Różanna.

Puchary, medale, dyplomy wręczali zastępca dyrektora  RDLP w Toruniu Witold Pajkert oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Lutówko Pan Marek Gackowski.

Przyznano również wyróżnienie dla nestora turnieju – Tadeusza Telickiego oraz dla objawienia turnieju – Michała Mellera.

Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i były jednocześnie idealnym miejscem dla integracji braci leśnej z lokalną społecznością oraz biorącymi udział w turnieju przedstawicielami lokalnych instytucji. Pracownicy Nadleśnictwa Lutówko jako gospodarze zapewnili szereg atrakcji dla zawodników i kibiców. Między innymi „przenieśliśmy" na halę Krajna Arena fragment lasu w postaci ekspozycji oraz przygotowaliśmy stoisko promocyjne Lasów Państwowych.