Asset Publisher Asset Publisher

Światowy sukces leśników

Podczas Mistrzostw Świata w KETTLEBELL federacji WKSF w Mediolanie Pan Andrzej Michałowski i Pan Adam Gotowalski wywalczyli 4 złote medale.

W piątek 16. lipca br. Pan Andrzej wygrał w tzw. długim cyklu, który polega na tym, że zawodnik przez 10 minut podrzuca oburącz odważniki - każdy po 16 kg. Wygrywa ten, kto podrzuci odważniki największą liczbę razy w wyznaczonym czasie i z zachowaniem wszelkich wymogów. To klasyczna konkurencja męska na zawodach, w której Pan Andrzej nie miał sobie równych. Złoty medal udekorował tego dnia pierś Zwycięzcy.

W kolejnym dniu mistrzostw Pan Adam wystartował w dwuboju, na który składa się podrzut i rwanie. Wygrywa ten, kto w ciągu  10 minut wykona sekwencję czynności największą liczbę razy. Odważnik 16 kg czeka na każdego  zawodnika. Tym razem również Leśnik był najlepszy.

Z kolei w niedzielę 18. lipca br., obydwaj Panowie wystartowali w półmaratonie. Jednak każdy Pan w innej konkurencji. Pan Andrzej w tzw. długim cyklu - przez 30 minut podrzucał  odważnik o wadze 16 kg. Z kolei Pan Adam zmagał się z ciężarkiem 16 kg, ale w tzw. podrzucie jednorącz. W efekcie Pan Andrzej i Pan Adam pokonali konkurentów i wracają ze złotymi medalami zdobytymi w półmaratonie.

Należy dodać, że Pan Andrzej jest wielokrotnym Mistrzem Świata. Dzisiaj poprawił własny wynik z 2018 roku, kiedy to na mistrzostwach w Hiszpanii wykonał 355 powtórzeń w półmaratonie. Od tamtej pory nikt nie zrobił więcej powtórzeń - aż do dzisiaj. Mistrz poprawił własny wynik - jury policzyło 369 powtórzeń.

Pan Andrzej Michałowski jest od niedawna leśnikiem - emerytem, pracował w Nadleśnictwie Cierpiszewo. Z kolei Pan Adam Gotowalski jest p.o. Komendanta Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gniewkowo.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy uznania.